Yıldırım: Demokrasi ve insan haklarında önemli mesafeler aldık, kıskanıyorlar

Türkiye'nin istikrar, demokrasi, insan hakları ve reformlarda çok önemli mesafeler aldığını söyleyen Başbakan Yıldırım, "Bu tabi bazılarını kıskandırıyor" ifadesini kullandı

Yıldırım: Demokrasi ve insan haklarında önemli mesafeler aldık, kıskanıyorlar
Başbakan Binali Yıldırım, AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın Yenikapı Miting Alanı’ndaki iftar programına katıldı.

Programda konuşan Binali Yıldırım, "Şimdi artık Türkiye’de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, başkanlık sistemi ve yeni anayasa" dedi. Türkiye'nin istikrar, demokrasi, insan hakları ve reformlarda çok önemli mesafeler aldığını savunan Yıldırım, "Bu tabi bazılarını kıskandırıyor" ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

GÖREV SÜRESİ VE OPERASYONLAR

"33 gün oldu görevdeyim. Bu süre içerisinde yurdun her köşesine gittim. Özellikle de Doğu ve Güneydoğu’da vatandaşlarımızla hasbihal etme, onlarla iftar sofrasında bulunma fırsatı oldu. Gördüm ki bir kez daha Türk milleti büyük millet, Türkiye büyük bir ülke. Çünkü, Güneydoğu’da yaşayan vatandaşlarımız asla ve asla terörün oyununa gelmemekte kararlı. Devletiyle, milletiyle beraber. Tasada ve sevinçte beraber olmayı kabul etmiş ve bu yönde hiçbir tereddüdü yok. Bunu çok iyi şekilde gördük.

"Belki bunu yaşamalıydık. Çünkü yıllardır içeride ve dışarıda dostlarımız bize barışa bir şans tanıyın, barışa bir imkan verin işte o imkan da verildi. Gördük ki bu terör örgütünün ne Kürtler gibi bir derdi var ne Türkiye gibi bir derdi var. Bunlar ne yerli ne milli. Bunlar, uluslararası güçlerin taşeronu olarak Türkiye’de milleti birbirine düşürmek için her türlü ahlaksızlığı, her türlü adiliği icra ediyorlar ama ne yaparsa yapsınlar bu yol çıkmaz yoldur, bu yol asla ve asla milletimizi birbirinden ayıramayacaktır.

KIRSAL KESİMDE OPERASYONLAR

"Şimdi kırsal kesime yöneldik. Kırsal kesimde de bunların bütün yuvalarını dağıtıyoruz. Bundan sonra artık kalkınma için, daha fazla iş için, daha fazla yatırım için hem doğuya hem batıya, yurdun her köşesine gece gündüz demeden yatırımları gerçekleştireceğiz. Hizmetleri götüreceğiz.

“BAZILARINI KISKANDIRIYOR” 

"Türkiye yıllar boyu özlemini duyduğumuz projeleri bir bir hayata geçiriyor. Bu tabi bazılarının canını sıkıyor. Bazılarını kıskandırıyor. Gezi olaylarının masum bir çevre işi olmadığını hep beraber gördük. Çünkü o Gezi olaylarının başrolündeki insanlar niye köprü yapıyorsunuz, niye kanalistanbulu yapıyorsunuz, niye hızlı tren yapıyorsunuz, neden tüneller yapıyorsunuz, neden hava alanı yapıyorsunuz diye akılları sıra ültimatom vermeye kalkıştılar. Ama İstanbullu başta olmak üzere bu büyük millet bu oyunu bozdu. Liderinin etrafından ek kemik gibi oldu ve onlara en güzel cevabı verdi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ VE YENİ ANAYASA 

"Şimdi artık Türkiye’de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı. 

"Başkanlık sistemi ve yeni anayasa. Yolları biz yaptık, köprüleri biz yaptık, gönüllere yollar yaptık. İnşallah milletimizle birlikte Türkiye'nin başkanlık yolunu da birlikte açacağız. Türkiye artık istikrarsızlıktan, koalisyon dönemlerinden çektikleri sıkıntıları bir daha çekmeyecek."

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 23:46
YORUM EKLE