Urfa Valiliği yasak kararını iptal etti

Urfa Valiliği yasak kararını 4,5 saat sonra geri çekti

Urfa Valiliği yasak kararını iptal etti

Urfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan patlama ve 32 insanın hayatını kaybetmesiyle beraber Urfa Valiliği’nin aldığı yürüyüş yasağı kararı 4,5 saat sonra geri çekildi.

Şanlıurfa Valiliği, bu sabah saat 10.35'te gazetecilere gönderdiği mail ile her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma gibi etkinliklerin il merkezi ve ilçelerde yapılmasının yasaklandığını duyurdu. Kamuoyunda tepkiye yol açan bu açıklamanın ardından Valilik, bu kez saat 15.11'de ikinci bir açıklama daha göndererek kararın iptal edildiğini duyurdu.

Valilik, 4,5 saat aradan sonra yasak kararının iptal edildiğini şu şekilde duyurdu:

"İlimizde kamu düzeninin sağlanması amacıyla gerekli güvenlik önlemleri alınmış olduğundan 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesine ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17'nci maddesine istinaden diğer illerden katılımlarla birlikte yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma vb. etkinliklerin ilimiz merkez ve ilçelerinde yapılmasına ilişkin yasaklama kararı iptal edilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
TEMO
TEMO - 3 yıl Önce

URFA VALİSİ HEMEN İSTİFA ETMELİDİR.BÜTÜN BU OLAYLARLA İLİŞKİSİ VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Fidel
Fidel - 3 yıl Önce

Vali insondable

UMUT YURDAKUL
UMUT YURDAKUL - 3 yıl Önce

EVET GAZETECİLERİN İŞİT VAR MI CEVABINA SERT CEVAP VEREN VALİ ŞAİBELİ VALİDİR .HEMEN İSTİFA ETİRİLMELİDİR.VE HESBA ÇEKİLMELİDİR.

ŞIYAR
ŞIYAR - 3 yıl Önce

ŞÜPHE UYANDIRAN VALİ VE EMNİYET GÜÇLERİNİN HEMEN İSTİFA ETMELERİ VE YARGIYA HESAP VERMELERİ GEREKİR.BU ÖLENLERİN GÜVENLİK ZAAFİYETLERİ SAVCILARCA HEMEN ARAŞTIRILMALIDIR.