23 Şubat 2011 Çarşamba 01:21
Üç parti ittifak görüşüyor!

Hala yüzde 10 seçim barajının kaldırılmamış olması, AKP’nin bu konuda bir değişiklikten kaçması diğer partilerdeki ittifak girişimlerini hızlandırdı.

Yüzde 10’luk seçim barajına karşı güçbirliği gayretinde olan, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Partisi arasındaki “ittifak” trafiği hızlandı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, Namık Kemal Zeybek Başkanlığındaki DP ile seçim ittifakı doğrultusunda görüşmeler yaptıklarını belirterek, “İnşallah olumlu bir noktaya geleceğiz” dedi.

İttifakın çatısı konusunda “objektif kriterler” göz önüne alındığında Saadet Partisi’nin önde olduğunu ifade eden Kazan,  Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener’i de ziyaret ettiklerini belirterek “Ne kadar bütünlük sağlayabilirsek, o kadar hayırlı olur. Herkesin bir oyu var. Sayın Şener de zaten bizden ayrılma, neden olumsuz baksın” dedi.

Milliyet

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
sunay bakioğlu 2011-02-23 18:36:06

%10 luk barajı bu seçimde mutlaka aşmalıyız yoksa yine akp nin yararına olur. sp.dp tp hatta bbp sinide toparlayıp DP adıaltında ittifakla seçime hızlı bir şekilde hazılanmalıyız