11 Temmuz 2015 Cumartesi 22:52
Taner Yıldız: Milli Savunma Bakanlığı'nı HDP alsa millet ne der?

AKP Kayseri İl Başkanlığı Temmuz Ayı Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, koalisyon formülleriyle ilgili olarak, "Ortada ön şart enflasyonu var. Bu sürece itina gösterilmesine borçlu olan yalnızca Ak Parti değildir. İlkelerimiz var. Bu ilkeler, kırmızı çizgi olarak görünmemelidir. Koalisyon kurmada MHP ve CHP ile görüşüyoruz" dedi.

Melikgazi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen AKP Kayseri İl Başkanlığı Temmuz Ayı Danışma Meclisi Toplantısında seçim sürecini değerlendiren Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şöyle konuştu:

"Her birimiz elinden geleni yaptı. Yakıcı bir gayretle koşturduk. Sonuç başımızın tacı dedik. Buradan teşhislerimizi koyduk, tedavilere başladık ve bir mesaj aldık. O mesajı tüm arkadaşlarımızla tartışıyoruz. Bir kısım partiler gibi davranmayacağız. Vatandaşımız ne söylemişse, onu doğru şekilde anlamak ve yorumlamak gerekiyor. Herhangi bir partinin ideali yoktur, ülke adına doğruları koymakla alakalı iş vardır. Biz bunun farkındayız. Şimdi bütün bu konuşmaların kamuoyuna da geçen bu konuşmaların aslında kampanyaya bakan bir yüzü var. Bu samimiyete olan uzaklıkla alakalıdır."

‘MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NI HDP ALSA MİLLET NE DER?’

Yıldız, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Milletimiz bizden hükümet olmamızı istiyor. Biri yüzde 13-14 oy aldığını söylüyor. Ak Parti'nin kendisinden sonra gelen partiyle arasındaki fark 7 milyon. Biz temsil ettiğimizi yaklaşık 20 milyon milletimiz için buradayız. Ortada ön şart enflasyonu var. Bu sürece itina gösterilmesine borçlu olan yalnızca Ak Parti değildir. İlkelerimiz var. Bu kırmızı çizgi olarak görünmemelidir. Koalisyon kurmada MHP ve CHP ile görüşüyoruz. Yüzde 60 blok dendi. Nasıl yapılmayacağını tarif edin o zaman. Milli savunma bakanlığını HDP alsa, millet buna ne der. Milli Savunma bakanlığı ile o PKK'yı yan yana getirmeye HDP'liler bile güler.

‘ALMANYA’DAKİ KOALİSYON MODELİNİ KABUL ETMİYORUM’

Sistem işliyor. Piyasada bunun rahatlığı var. Nasıl olsa Ak Parti vatandaşı bir kenara bırakmaz. Bütün vatandaşlara hizmet götürmek zorundayız. Suriye'deki kan gölüne buraya gelen misafirleri göndermeye çalışan zihniyet, çıktı Yunanistan'a yardım etsin dedi. Şuanda erken seçim olur gayesiyle, git-gelleri yönetmeye çalışan partiler boy göstermeye çalıştılar. Doğru yaptığımız kadar güçleniyoruz ve yanlış yaptığımız kadar zayıflıyoruz. Son bir ayda seçimin kazananı Ak Parti'dir. Almanya'daki koalisyon nasıl güzel işliyor? Almanya modelinin koalisyonları örnek gösterilmesini kabul etmiyorum. Yunanistan, İtalya gibi yönetimleri Türkiye'ye benzeyen ülkelerde koalisyonların güçlüğünü görüyoruz. Çevresinde ölüm, barut kokusu, gözyaşı var. Böyle ülkelerin güçlü hükümetleri olması gerekiyor." (BirGün)

Son Güncelleme: 11.07.2015 22:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Celal 2015-07-12 00:23:07

Hani kürtler kardeşimizdi .hep aynı kardeşmi yönetecek

Avatar
amed 2015-07-12 01:42:32

kürt türk kardeştir fakat bu tip millet vekilleri ortalıgı karıştırı ortadaki ranttan faydalanmak isterler ne yaparsanız yapın bizleri ayıramassınız.sunu sormak istiyorum mademki kürtleri sevmiyorsunuz neden askere alıyorsunuz hain degillermi.artık bu tip düşüncelerinizi kafanızdan cıkarın bizi ayıramassınızzzzzzzz

Avatar
Malamine 2015-07-12 03:39:39

Irkci Ebru Gundesin sevgilisi Riza ve rusvet carki arti bakanlarin yolsuzluklari Gemiler ne olacak...ona vatandaş ne der diye bakılıyor mu?

Misafir Avatar
o tilgen 2015-07-12 08:10:02 @Malamine

zaten milletin oylarıyla geldi yoksa senmi getirdin meçlise

Beğenmedim! (0)
Avatar
erdal 2015-07-12 10:02:40

Demekki kardeşlik sadece seçim meydanlarında. İcraatlarda herkes düşman. Kimseye güvenilmez. O zaman kimse kardeşlik hukukuna inanmaz. Bu saattens sonrada kardeşlik yalanlarini kenara bırakın. Önce eşit olacaksın,sonra kardeşde, bacida olursun. Herseyden önce devletin-hükümetin ( halklar arası sorun yok) bakış açısının değişmesi lazım.