23 Haziran 2015 Salı 20:30
Siyasi parti liderlerinden ilk yemin eden Demirtaş oldu

Meclis’te 25. Dönem Milletvekilleri Ant İçme Töreni'nde kürsüye gelerek yeminini eden ilk siyasi parti lideri Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oldu.

İstanbul’dan milletvekili seçilen Demirtaş, HDP milletvekillerinin alkışları arasında kürsüye gelerek andını okudu.

Diğer parti liderlerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir’den, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Konya’dan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Osmaniye’den milletvekili seçilmişti. (Taraf)

Son Güncelleme: 23.06.2015 20:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
diyarbakırlı 2015-06-24 12:26:05

Kurtuluş hareketi olarak başlayan çıkış, Öcalan'ın tasfiyesi ile tamamen büyük efendilerin hizmetinde paralı bir orduya doğru koşuyor...Koalisyon tartışmaları da Kandil açısından beyhude bir laf kalabalığıdır... Seçim olmadan evvel anlaşılıyor ki Kandil kendi koalisyonunu Fetullah ve eski Türkiye'nin köhnemiş güçleriyle yapmış.. Bu iç koalisyonda daha başka ismi gereksizler de yer almıştır. Ama esas merak etmemiz gereken, Kandil dış bağlaşıkları itibariyle kiminle bu koalisyonu yapmıştır? Eş zamanlı emperyalist efendilerin medyasında karalamalarla Kandil menşeli şarlamaları yan yana koyarsak, kurtuluş savaşçısı olduğunu iddia eden lümpen dilin nasıl da büyük efendilerin, sömürgeci zihniyetin emrine girdiğini anlarız....Tehdit etme, kan ile terbiye etme cüretinin arkasında yatan da işte bu belini bağladığı, ruhunu teslim ettiği efendilerinin verdiği cesarettir...Bu kirli dil ve kanlı akıl, 1975'te Cezayir'de mahvedilen Kürt kazanımlarını unutmuşa benzer...