24 Ekim 2014 Cuma 14:21
Sırrı Süreyya Önder'den Arınç'a sert yanıt: O değil, biz karar veririz!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP heyetinde yer alan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in sekreterya ile ilgili açıklamalarına değindi.

Arınç, konuşmasında Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan için 'Bundan sonra heyette yer almayabilirler' dedi.

Arınç'ın sözlerine Önder tepki gösterdi. Önder 'Buna sayın Arınç karar veremez' dedi.

Bülent Arınç, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Genç Girişimciler Platformu’nca düzenlenen “IPFYE Enerji Kongresi”nde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyetinde yer alan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in sekreterya ile ilgili açıklamalarına değinen Arınç, “Sayın Önder’in de Sayın Buldan’ın da başka arkadaşlarımızın da sekreterya konusunda adeta kendilerini görevlendirilmiş kabul ettiklerini anlıyoruz. Böyle bir şey yok. Onlar giden heyetlerin içinde yer alıyorlar. Bundan sonra yer almayabilirler, devam edebilirler, farklı insanlar adada görüşmelere katılabilir” dedi. 

'BUNA ARINÇ KARAR VEREMEZ'

Arınç'ın sözlerine İmralı heyetinde yer alan Sırrı Süreyya Önder'den sert yanıt geldi.

Radikal'de yer alan habere göre Önder şöyle dedi: "Buna Sayın Arınç karar veremez. Buna sadece biz ve Sayın Öcalan karar verir. Arınç'ın varsa böyle bir yetkisi İmralı'ya gidecek devlet heyetinin kimlerden oluşacağına karar vermek için kullanabilir."

Son Güncelleme: 24.10.2014 14:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Nizamettin Aktaş 2014-10-24 17:37:48

...aklınızda tutun sayın arınc. bin yıl sürecek diyenlerin hevesi kursaklarında kaldı,takriri sükün yasaları ile ,faşist kominler kurmak isteyen recep peker'ler geldi geçti. dersim,zilan,ağrı,koçkiri,şeh said katliamları geldi geçti,bu halk sizleride göndereçek hiç şüpheniz olmasın. sizinde evrensel hukuku halka reva sgörmediğinizi anladı bu yoksul halk,zulmü abad eden devlet parti oldunuz,sizinle birlikte ikiziniz büyük kardeşiniz chp aynılarını yaptığını iyi biliyorsunuz. cezaevine aldırtığınız kürt çocuklarınını ırzına gecenleri,koruyanları müdür yapıldığını biliyor bu halk merklanmayın size verilen vekalet geri alınaçak, bundan emin olun.