Sırrı Süreyya Önder'den Erdoğan'a Kürt sorunu yanıtı: Ben ikna oldum

Önder, Twitter'dan yanıt verdi

Sırrı Süreyya Önder'den Erdoğan'a Kürt sorunu yanıtı: Ben ikna oldum

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Kürt sorunuyla ilgili “Şimdi varsa yoksa bakıyorsun Kürt sorunu. Kardeşim ne Kürt sorunu ya. Artık böyle bir şey yok. Neyin eksik senin? Başbakan çıkardın mı, bakan çıkardın mı, çıkardın. TSK’de var mısın varsın. Ne istiyorsun, daha ne istiyorsun?" ifadelerinden sonra HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder twitter'dan bir açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarına alaylı bir üslupla yanıt veren Önder, "Külliyeden bir telefon geldi. Erdoğan'ın "kürt sorunu yoktur" sözüyle ilgili açıklama yaptılar. Ben ikna oldum. Açıklama şöyle: "AKP'ye o kadar çok "tırşikçi" Kürt aday adayı geldi ki Erdoğan mecburen böyle bir açıklama yaptı" diye yazdı.

Açıklamalarının devamında "Asıl şok 2. Açıklamadaymış; CB. Aslında paralel diye bir sorun da yok diyecekmiş" diyen Önder şöyle devam etti:

"E napsınlar, her aday diğerine "paralelci" diyor. Yarın muhtarlar toplantısının cümlesi şu: Hep döviz hep faiz. Dolar bu ülkede her istediğini yapmıyor mu? Bizim dolar diye bir sorunumuz yok. Tırşikçi adaylar ne diyecekler harbi merak ediyorum. Sakın aslında şunu demek istedi demeyin, pis bozar sizi söyleyeyim. Bkz. Ucube vakası..."

Önder, "Mavra yapma diyenlere gelsin: önce O başlattı:) Tırşikçiler üzülmesin içinizden sadece birisi olsa yeter diyorlar. Hepiniz aynıymışsınız." diye yazdı.Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 09:55
YORUM EKLE