Şırnak Tabip Odası Başkanı: Cizre'de 90'ları yaşadım, böyle bir eziyet görmedim

Şırnak Tabip Odası Başkanı Azad Karagöz, ‘Çatışma yok, toplar atılıyor. Hiçbir şey televizyonlarda anlatıldığı gibi değil!’ dedi

Şırnak Tabip Odası Başkanı: Cizre'de 90'ları yaşadım, böyle bir eziyet görmedim

Cizre'li olan Şırnak Tabip Odası Başkanı Azad Karagöz yaptığı açıklamada, önceki gece 2 çocuğu ve hamile eşiyle birlikte Cizre’den gizlice kaçtıklarını kaydetti.

Olaylardan önce buğday hasadı yapıldığını ve insanların buğdayları kaynatıp yediğini söyleyen Karagöz, “İçecek ve su yok. Olan az miktardaki su da bebeklere içiriliyor. İnsanlar susuzluktan kırılmak üzere. Evler arasında dayanışma da sağlanamıyor. Çünkü kimse kimsenin yanına gidip gelemiyor” dedi.

“Bir çatışma değil, toplar atılıyor, hiçbir şey televizyonlarda anlatıldığı gibi değil, sesimizi duyurun” diye isyan eden Karagöz, 20’nin üzerinde sivil ölümün olduğunu kaydetti.

Sokağa değil, balkon ve pencereye çıkmanın yasak olduğunu söyleyen Karagöz, “Ben Cizre’de 90’ları yaşadım. Böyle bir eziyet görmedim. Böyle devam ederse onarılamaz şeyler olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
kurdi
kurdi - 3 yıl Önce

azad bey niye kaçtın cesaretin varsa kalaydın.bak bugün pkk amed de bir sivili daha öldürdü bak daha geçenlerde senin meslektaşınıda kulpta vurdular.bunlarıda dile getirsene doktor olmuşsun ama dürüst olmayı öğrenememişsin.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

türk kanallari dünyanin en yalanci kanallari

tc
tc - 3 yıl Önce

toplar atılıyor diyorsunuz, haberlerde çatışma var diyorsunuz, yani nasıl bir yalanlamadır, nasıl bir bilgi kirliliğidir.

selami
selami - 3 yıl Önce

azad hoca dediklerin kısmen doğru, ama sen de ben de biliyoruz ki çatışmayı sivil alana devlet taşımadı, sivilleri kalkan yapan da devlet değil. seni çok iyi tanıyan biri olarak diyorum ki, 3 sene önce devlet sokakta iken kimi öldürüyordu, evlerden askere polise ateş edilirse polis de ateş eder. sivil ölsün istemiyorsan çık insan olmayan yerde savaş.

Z.d
Z.d - 3 yıl Önce

Yalannnn. Sanki pkk içinde dr yok av yok bu da onlardan bir