05 Temmuz 2014 Cumartesi 09:44
Saadet Partisi 3 alternatifi değerlendiriyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, "3 alternatif de gündemde. 'Tayyip Bey'e destek verelim' diyenler mevcut, 'Ekmeleddin Bey'i destekleyelim' diyenler mevcut. Veya 'Bu adaylar, bizim prensiplerimize, ilkelerimize müsait değildir. Sandığa gitmeyelim, rey kullanmayalım veya abes atalım' diyenler de mevcut. Bütün alternatifler masada. Bunların değerlendirmesi yapılacak" dedi.

Bitmez, yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçimleri için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Halkların Demokratik Partisi HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın adaylıklarının açıklanmasının ardından, konuyu Başkanlık Divanı'nda değerlendirdiklerini söyledi. Yakın zamanda il başkanları ve Genel İdare Kurulu üyeleri ile bir araya geleceklerini belirten Bitmez, "Onların da kanaatlerini aldıktan sonra Genel Başkanımız Mustafa Kamalak'ın yapacağı izah ile kamuoyuna fikrimizi bildireceğiz" dedi.

Bütün alternatifler üzerinde çalışmaları sürdürdüklerini anlatan Bitmez, şöyle konuştu:

"3 alternatif de gündemde. 'Tayyip Bey'e destek verelim' diyenler mevcut, 'Ekmeleddin Bey'i destekleyelim' diyenler mevcut. Veya 'Bu adaylar, bizim prensiplerimize, ilkelerimize müsait değildir. Sandığa gitmeyelim, rey kullanmayalım veya abes atalım' diyenler de mevcut. Bütün alternatifler masada. Bunların değerlendirmesi yapılacak. Geniş tabana dayalı bir istişare çalışması yürütülecek."

NİHAİ KARAR 19 TEMMUZ'DA

İl başkanları ile 19 Temmuz'da toplantı yapacaklarını, nihai kararı o vakit vereceklerini diye getiren Bitmez, adayların seçim beyannamelerini görmek istediklerini, bunları da değerlendireceklerini bildirdi.

Bu süreç içinde cumhurbaşkanı adayları ile görüşme taleplerinin olmayacağına işaret eden Bitmez, "Ama onların kendilerini veya projelerini takdim etme gibi bir talepleri olursa partimiz buna açıktır" diye konuştu.

Son Güncelleme: 05.07.2014 17:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
turgut küçük 2014-07-06 11:07:01

çok iyi tartmamız lazım..bu işi ekmeleddinoğlunu ve demirtaşı geç ama tayyib beyle ilgili olanı tabanı rahatsız etmeden halletmek lazım bu hassasiyete dikkat..

Avatar
MİLLİ GÖRÜŞÇÜ 2014-07-06 16:37:50

TURGUT BEY TAYYİPİ DESTEKLEMEK DEMEK MİLLİ GÖRÜŞÜN BİTİŞİ DEMEKTİR SEN BİLİYORMUSUN???

Avatar
huseyin minas 2014-07-06 20:27:46

Tayyip e destek vermemeniz cokta tin degil...siz gidin parelelin arkasindan. Erbakan Hocanın kemikleri sizlasin....tayyip in sizlete ihtiyaciyok...