22 Kasım 2015 Pazar 14:35
Polisler, açlık grevi yapan vekillerin karşısında tepsilerle baklava yedi

Nusaybin girişinde HDP'li vekillerin açlık grevi sürüyor. Vekiller dört günün sonunda sadece sıvı gıdalar alıyor. Vekillerin açlık grevi yaptığı noktaya gelen görevli polisler tepsilerle gelen baklavaları yedi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 8 kişinin hayatını kaybettiği 9 gündür devam eden yasak sırasında dün, 11 mahalle için 8 saatlik ihtiyaç molası verilmişti. Dün saat 16'dan itibaren yasak yeniden yürürlüğe girdi.

AÇLIK GREVİNE KARŞI BAKLAVA

Bölgeden son gelişmeleri Cumhuriyet’ten Mahmut Oral şöyle bildirdi:

Gece boyunca Nusaybin'in Abdulkadirpaşa ve Fırat mahallelerinden çok yoğun silah ve patlama sesleri duyuldu. Şu saatlerde Nusaybirn girişinde polisin hareketlendiği görülüyor. Çevik Kuvvet polisi kalkanlarla yola dizildi. Bölgede dört de TOMA motoru çalışır halde bekliyor.

Bugün DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, bir grup partili ile Nusaybin'e gelecekti. Ancak ayna ve beraberindekilerin yolu Mardin Çıkışı'nda İpek yolu üçyol bağlantı noktasında kesildi ve Nusaybin'e bu yolla gelmeleri engellendi.

Bunun üzerine Ayna köy yollarından Nusaybin'e uluşmaya çalışıyor. HDP milletvekilleri ve 300 kadar partili de Nusaybin girişinde bekliyor.

Bu arada Nusaybin girişinde olağan dışı bir durum yaşandı. Nöbet bekleyen polisler açlık grevi yapan vekillerin karşısında tepsilerle tatlı yedi.

Son Güncelleme: 22.11.2015 14:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
ali kemal 2015-11-22 21:08:47

Bu faşist ırkçı zihniyet yine devletin görünen yüzünde amaç kürt halkını yıldırmak ama bu araç ve amaçları ne yazık ki milliyetçi tepkisel bir kitleyi büyütüyor. Yanı diyeceğim işlemeyen demir işlenmemiş oluyor

Avatar
Bumin Barbaros 2015-11-23 20:12:45

ali kemal bey gerci bey demeye dilim yetmez evet biz devletimizi milletimizi vatanımızı seviyoruz eğer ki bu ırçılık oluyorsa kabulumdur. Benim herhangi bir halkla sorunum yok ülkedeki düzeni bozan hersey ayaklar altındadır kendinize gelin artık

Avatar
Bumin Barbaros 2015-11-23 20:14:35

Yani anlayacağınız bu ülkede herkes birlikte yaşayabilir bunun sorumluları bizlere kötü gözle bakan fasist diyenlerdir bizim kimseyle sorunumuz yok