PKK'den yeni açıklama: Hava saldırıları dün de sürdü, 3 gerilla yaşamını yitirdi

PKK, TSK uçaklarının saldırılarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı

PKK'den yeni açıklama: Hava saldırıları dün de sürdü, 3 gerilla yaşamını yitirdi

PKK’nin silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri (HPG), TSK'ye ait savaş uçaklarının PKK mevzilerine yönelik saldırılarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklamada, hava saldırılarının dün de sürdüğü, 3 gerillanın yaşamını yitirdiği, arazide orman yangınının sürdüğünü ve saldırılarda sivil halkın da büyük zarar gördüğü bildirildi.

24 Temmuz gecesi başlayan hava saldırılarının ve keşif uçuşlarının dün de Kandil, Xakurke, Avaşin, Haftanin, Gare, Metina ve Zap bölgelerinde devam ettiği bilgisini veren HPG, sınır hattında bulunan karakolların da ağır silahlarla top saldırılarını sürdürdüğünü kaydetti.

HPG, dünkü saldırılarda İbrahim Oğuş, (Argeş Kiçi), Veli Güler (Dijwar Pasur) ve Ziya Özcan (Zafer Gever) isimli 3 gerillanın yaşamını yitirdiğini duyurdu. HPG, "25 Temmuz günü devam eden bombardımanlar sonucunda Şehitliklerde bakım çalışması yürüten üç değerli arkadaşımız şahadete ulaşmıştır" dedi.

Evrensel'de yer alan habere göre, yaralı gerillalara ilişkin de bilgi veren HPG, "Gerçekleşen bombardımanlarda dün yaptığımız açıklamada 3 arkadaşımızın yaralandığını duyurmuştuk. Alanlarımızdan aldığımız bilgiler sonucunda ayrıca 4 arkadaşımız daha yaralanmış durumdadır" diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 19:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem
Meryem - 3 yıl Önce

Devlette sadece kan kokusu var

sevim osmaniye
sevim osmaniye - 3 yıl Önce

savaş kokusu geliyor ülkücü pzv ler nereye kacacaksınız

MERT
MERT - 3 yıl Önce

yalana bak ne 3 yüzlerce leşi̇ni̇z var

....
.... - 3 yıl Önce

ulan yalanınız batsın.bi kere de adam olun da doğru konuşun.3 kişi gebermişmiş...

mokoko
mokoko - 3 yıl Önce

sızı tukuruğumuzle bogarız sızı ermenı soyları bari musluman ininçlı kurtlerın adını karalamayın