02 Ağustos 2015 Pazar 13:53
PKK'den petrol boru hattına yapılan saldırıya ilişkin açıklama

PKK’nin silahlı kanadı HPG (Halk Savunma Güçleri), 29 Temmuz’da petrol boru hattına yönelik saldırının HPG gerillaları tarafından merkezi bir kararla yapılmadığını açıkladı.

HPG’den yapılan açıklamada, “Topyekün saldırı harekatına karşı 29 Temmuz günü Şırnak’ın Silopi ilçesinde yerel birlikler tarafından kendi inisiyatifleri ile bir sabotaj eylemi düzenlemişti. Boru hattına yönelik yapılan bu eylem, alanda bulunan gerilla güçlerimizin aldığı merkezi bir kararla yapılmamıştır” denildi.

IRAK FEDERE KÜRDİSTAN BÖLGESİ YÖNETİMİ’NE İLİŞKİN AÇIKLAMA     

Basın İrtibat Merkezi, HPG olarak Güney Kürdistan’ın çıkarlarına karşı herhangi farklı bir tavırlarının olmadığını belirterek, Güney’li yetkililer tarafından yapılan açıklamaların doğru olmadığını tahrik edici bulduklarını belirtti.

Açıklamanın devamında, “Eylemi yapan yerel birim bu boru hattının kime ait olduğunu bilmeden bu eylemi yapmıştır. Bunu farklı değerlendirerek çarpıtmak kimsenin yararına olmayacaktır” denildi. (imc tv)

Son Güncelleme: 02.08.2015 13:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Yinemi çark 2015-08-02 19:15:30

ceylanpınardaki polislere sol fraksiyonlardan bile tepki gelince de döyle demiştiniz, bak kamuoyu rahatsız at yalanı yiyim inananı..

Avatar
apousta 2015-08-02 20:24:23

berzani akp kardeşine nasıl yardım ederim bahanesidir,,,
boru bahane kardeşlik şahane misali...