03 Ağustos 2015 Pazartesi 10:51
'Parti kapatma hazırlığı yapıyor' denilen Kuzu: HDP kapatılmayı bin kez hak etmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Burhan Kuzu, HDP’yi kapatma planının kendisine ait ofiste yapıldığı iddialarına ilişkin Habertürk'ten Balçiçek İlter'e verdiği röportajda bir kez daha yanıt verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın partileri hakkında kapatma hazırlığı yapıldığını söyleyerek, "Aldığım duyum şu; Cumhurbaşkanı'nın danışanı yapılan Kuzu, parti kapatma hazırlığı yapıyor şu an. Bu yılın sonuna yetiştirmek mümkünse..." dediği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Burhan Kuzu, "HDP kapatılmayı bin kez hak etmiştir" dedi.

Habertürk'ten Balçiçek İlter'e verdiği röportajda konuya ilişkin soruları yanıtlayan Kuzu, "Niye sizin HDP’nin kapatılmasını istediğinizi düşünüyorlar? sorusuna ilkin, "HDP kapatılmayı bin kez hak etmiştir. Yasamızda ve Anayasa’mızda ne varsa hepsini yapmıştır, parti kapatmayı gerektiren... Dava açılsa asla hukuka aykırı olmaz. Böyle düşünüyorum." yanıtını verdi.

Kuzu daha sonra da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaret ettiği gibi, 'fertlere' odaklanarak, "Parti kapatma oy veren seçmene haksızlık. Adam partiye oy veriyor, başındaki adamın birkaç yanlışı sebebiyle niye adam cezalandırılsın? O gider, başkası gelir" diye ekledi.

 

Son Güncelleme: 03.08.2015 10:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
CENGİZ 2 yıl önce

sen burhan kuzu yalan i̇çi̇n i̇manini para i̇çi̇n di̇ni̇ni̇ sui̇sti̇mal edecek karekterdesi̇n ne di̇yeyi̇m i̇çi̇ndeki̇ ki̇n ve nefret seni̇n başini yesi̇n,si̇z ülkeye deği̇l adalet felaket geti̇rdi̇ni̇z..

Avatar
azad 2 yıl önce

sizin yasalrınızda parti kapatma varsa,akp şimdiye bin sefer kapatılmış olaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamalıydı.

Avatar
anton 2 yıl önce

eskide kaldi hdp 20 milyon

Avatar
mert 2 yıl önce

hey kudzu, senin again da kapatilmayi bin kez haketmistir.

Avatar
aryan 2 yıl önce

senen devlet adami olursa benimkinen tulunba tatlisi olur

Avatar
Hayalet 2 yıl önce

Bırakın adamlar hevesleri kursaginda kalmasın Burhan Kuzu ve Tayip bey daha önce parti kapatmanın ne olduğunu bilmedikleri için eglensin çocuklar

Avatar
fero 2 yıl önce

ulan ğırğız dızozoooooooooo sen den adam olmaz kayserli hırsız