20 Mart 2011 Pazar 04:39
ÖDP seçim startını verdi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş, İstanbul Taksim’de düzenlenen basın toplantısında, 12 Haziran seçimlerine ÖDP'nin parti olarak katılacağını açıkladı.

İSTANBUL- ÖDP Genel Başkanı Taş, "insanca yaşam, insanca düzen için, Türkiye solunun ve devrimcilerin sesi olarak, emekçiler ve ezilenler için bir kürsü olarak 12 Haziran seçimlerine katılacağız" dedi.

Taş, Ergenekon dalgası kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık, 12 Eylül döneminin faili meçhullerinden Cemil Kırbayır'ın kardeşi Mikail Kırbayır, geçtiğimiz aylarda kötü koşullarda ücretlerini alamadan çalıştırılan ve bu nedenle 35 gün boyunca Avrupa’nın en yüksek gökdeleni önünde mücadele ederek haklarını kazanan Sapphire işçilerinden Mustafa Adnan Akyol ile 2009 yılında Türkiye’yi ziyaret eden IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn’a ayakkabı fırlatan genç gazeteci Selçuk Özbek'i partilerinde aday görmek istediklerini ve bu isimlere adaylık teklifi götüreceklerini açıkladı.

Taş, ayrıca ÖDP'de kadın adayları, kadınların belirleyeceğini ifade etti.

Taş şöyle devam etti: "Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Türkiye'nin dört bir yanında örgütlenme özgürlüğü için mücadele eden işçilerin, işsizlerin, güvencesiz çalışanların ve emeklilerin; grev ve toplu sözleşme hakkını elde etmek için mücadele eden kamu çalışanlarının; özgürlük ve demokrasi için mücadele eden gençlerin ve kadınların; su hakkı, barınma hakkı, ulaşım hakkı için mücadele yürüten kent yoksullarının; baskı ve sömürü düzenine hayır diyenlerin, ülkemizin dört bir köşesinde dereler özgür aksın diye ayaklanan köylülerimizin; en temel talepleri karşılanmayan Kürt halkının, Alevi yurttaşlarımızın; Nükleer santrallere karşı temiz bir doğa ve ülke isteyenlerin, sesi, soluğu ve kürsüsü olacaktır."

ETHA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Alper Kinik 2011-03-21 11:57:17

Alper Taş biraz abartmış. Teklif götüreceğiz dediği insanların bazıları zaten partinin üyesi yöneticisi... Mesela IMF başkanına ayakkabı atan Birgün gazetesi çalışanı...