10 Ocak 2015 Cumartesi 09:52
'Öcalan'a seçim anketlerinin sonuçları aktarıldı'

İmralı’da PKK lideri Abdullah Öcalan ile dün görüşen HDP Heyeti'nin, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler ve HDP’nin parti olarak seçimlere girip girmemesi konusunu kapsamlı olarak ele aldığı öğrenildi. Heyet tarafından Öcalan’a kamuoyu araştırma şirketlerine yaptırılan son üç aydaki anket sonuçları da aktarıldı.

Milliyet’ten Namık Durukan’ın haberine göre, 'sürec'in gidişatının seçim üzerindeki etkisi konusunda da Öcalan’la heyet üyeleri arasında detaylı değerlendirme ve analizler yapıldığı öğrenildi.

CİZRE'DE YAŞANANLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, dün İmralı’da Öcalan’la uzun süren bir görüşme yaptı.

Görüşmede İmralı’da müzakerelere geçilip geçilmediği, devlet yetkilileri ile yapılan görüşmenin hangi aşamada olduğu ve görüşmelerin bundan sonraki aşamaları hakkında Öcalan’dan bilgi aldı.

Heyet, Cizre’de yaşanan ve bölgede boyutlanan olaylar ve bu olaylarda yaşamını yitirenlere yönelik de Öcalan’ı bilgilendirdi.

'SON ÜÇ AYDAKİ ANKET SONUÇLARI ÖCALAN'A AKTARILDI'

Heyet ile Öcalan arasında 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler ve HDP’nin parti olarak seçimlere girip girmemesi konusu kapsamlı olarak ele alındı. Heyet tarafından Öcalan’a kamuoyu araştırma şirketlerine yaptırılan son üç aydaki anket sonuçları da aktarıldı. Sürecin gidişatının seçim üzerindeki etkisi konusunda da Öcalan’la heyet üyeleri arasında detaylı değerlendirme ve analizler yapıldığı öğrenildi.

HDP’nin parti olarak seçimlere girmesi yönünde bir süre önce görüş belirten Öcalan’ın, heyet üyeleri ile ileriki tarihlerde yapacağı görüşmelerde anket sonuçlarına bakarak HDP’nin parti olarak seçime girip girmemesi yönünde yeni bir değerlendirme yapacağı kaydedildi.

Son Güncelleme: 10.01.2015 09:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.