12 Ocak 2016 Salı 21:32
Müezzinoğlu’dan açıklama: İnsanlık dışı bir terör eylemi

Sultanahmet Meydanı'ndaki canlı bomba saldırısında yaralananlar ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ağır bir terör olayı. Son derece profesyonelce hazırlanmış, planlanmış bir terör olayı. Neticede insanlık 10 insanı kaybetti. İnsanlık dışı bir terör eylemi ile. Şifa diliyorum. Ölenlere de taziye dileklerimi iletiyorum" dedi.

Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısında yaralanan turistleri ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, yaralıların durumuyla ilgili bilgi verdi

Hastanede tedavileri süren yaralılar Norveç uyruklu Joistein Nielsen (59) ile Alman vatandaşları Schulz Wilhem ve Doris Migner'i ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, ilk olarak 59 yaşındaki, Norveç uyruklu Nielsen ile görüştüğünü belirterek, "Durumu gayet iyi. 'Bu bir insanlık suçu' diyor. 'Bu tür terör olaylarının insanlar arasındaki birbirine olan sevginin artmasıyla biteceğini' söylüyor. İnsani değerlendirmeler yapan, son derece insani duruşu olan bir hastamız. Patella dediğimiz, diz kapağında kırığı var. Operasyonla ilgili kararını vermemiş. Yarına kadar arkadaşlar planlama yapıyor. Türkiye'de olmak istiyorsa, Türkiye'de olacak. İstemiyorsa da biz onun transferi ile ilgili her türlü desteği yapacağız" diye konuştu.

Alman uyruklu Schulz Wilhem'in sağlık durumuyla ilgili de bilgi veren Bakan Müezzinoğlu, "50 yaşlarındaki bayan yoğun bakımda. İlk müdahaleleri yapılmış. Özellikle çene kemiğinde parçalı kırıkları var. Farklı yaralanmaları var. Onunla ilgili ilave müdahaleler gerekebilir. Şu anda hayati tehlikesi yok" şeklinde konuştu.

Terör eylemiyle de ilgili değerlendirme yapan Müezzinoğlu, şunları söyledi:

"Ağır bir terör olayı. Son derece profesyonelce hazırlanmış, planlanmış bir terör olayı. Neticede insanlık 10 insanı kaybetti. İnsanlık dışı bir terör eylemi ile. Bu dünyanın hangi noktasında, nerede, ne zaman olacağı, kime karşı olacağı belli olmayan bir terörizm hadisesi. Gelişmiş ve medeni ülkeler terörizme karşı dik duruşlarını hep birlikte duyarlı gösterirlerse, inanıyorum ki insanlık bu hadiselerden en kısa zamanda kurtulacaktır. Ben şifa diliyorum. Ölenlere de taziye dileklerimi iletiyorum."

Son Güncelleme: 12.01.2016 21:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.