Muammer Güler: Taksim'e müdahale etmeyeceğiz

Gezi Parkı protestolarına ilişkin açıklama yaptı...

Muammer Güler: Taksim'e müdahale etmeyeceğiz

İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul başta olmak üzere ülke genelindeki Gezi Parkı protestolarıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Güler, 48 ildeki 90'dan fazla gösteride 939 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Güler, "Bunların bir kısmı ifadeleri alınarak bırakıldı. Bir kısmı da cumhuriyet savcılarının talimatları gereğince gözaltı hallerine devam ediliyor" diye konuştu.

CHP'nin Taksim'e çıkma talebi üzerine polis önlemlerinin kaldırıldığını söyleyen Güler, "Şu anda orada bir kalabalık devam ediyor. Biz eylemlerle ilgili güvenlik önlemlerini almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin Taksim'deki kalabalığa müdahale edilip edilmeyeceği sorusu üzerine Güler, "Kalabalığı izliyoruz. Hemen müdahale etmemizi istiyorsanız, müdahale etmeyeceğiz" yanıtını verdi.

Yaralı sayısı hakkında da bilgi veren Güler, 26 güvenlik görevlisi ve 53 vatandaşın yaralandığını ifade etti. Güler'in açıklamasına göre İstanbul'da yaralanan 19 kişiden birinin tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor.

Bu arada İstanbul'daki olaylarda gözaltına alınanlardan 81 kişinin adliyedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2013, 09:51
YORUM EKLE