MHP'li Vural'dan bildik çıkış: HDP'nin yeri Meclis değil, Kandil'dir

HDP'yi meclisten kovarcasına konuşan Vural, Erdoğan'a da hak verdiğini belirtti

MHP'li Vural'dan bildik çıkış: HDP'nin yeri Meclis değil, Kandil'dir
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, özerklik açıklamaları nedeniyle HDP’yi yine eleştirirken, yaşananların "ihanet" olduğunu savundu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da sonuna kadar katıldığını söyledi.

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Doğu ve Güneydoğu’da yaşanlara tepki gösteren ve “Cumhuriyetimiz boyunca tarihimiz hiç böyle kapsamlı bir ihanet ve kalkışmayla karşı karşıya kalmamıştı” ifadelerini kullanan Oktay Vural, HDP’ye de tepki göstererek, PKK’nın siyasi uzantısı hadsiz bir şekilde özerklik ilan ederek Kürdistan için adımlar atmaktadır” dedi.

'HDP'NİN YERİ TMBB DEĞİL KANDİL'DİR'

Oktay Vural, “Utanmadan, sıkılmadan bu milletin egemenliğini kullanarak parlamentoya gelenler, büyük Türk milleti önünde yemin edenler, bağımsız bir devlet kurmak için adımlar atılmasını, emperyalistlerin taşeronluğunu yapmaya gönüllü olduklarını ifade ediyorlar. Türkiye’nin bağrına hançer saplayan bu girişimlerle HDP’nin yeri TBMM değil Kandil’dir” diye konuştu.

'SAYIN CUMHURBAŞKANI ÇOK DOĞRU BİR TESPİT YAPMIŞTIR'

Savcılığın Demirtaş’ın milletvekili etmesinden sonra soruşturma başlatmasını eleştiren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özerklik girişimleri için “Yaşananlar ihanettir” diye bir tespit yaptığını hatırlatan Vural, “Sayın Cumhurbaşkanı Çok doğru bir tespit yapmıştır. Sonuna kadar Cumhurbaşkanına katılıyorum. AKP sözcüsünün PKK yandaşlarının özerklik ilanı ile ilgili olarak ‘özerklik ilanı siyasi suikast girişimi’ tespiti de doğrudur. Bizi bu noktalara kimler getirdi? Sayın Cumhurbaşkanının ‘ihanettir’ dediği bu ihanetin peşine düşelim. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ‘bu ihanettir’ diyorsa, ülkeyi 13 yıldır yöneten AKP ‘siyasi suikast girişimidir’ diyorsa hep beraber bu ihanete gelen sürecin nasıl geldiğini açığa çıkartmak, bu süreçten herkesin gerekli dersi almak suretiyle bütün bunlardan hesap sormak gerekiyor. Savcılık bu ihanetin sonuna kadar gitmelidir. Bu paralel devlet yapılanmasını kimlerin desteklediğinin ortaya çıkartılmasına yürükten katılıyorum. ‘Bu yapılanlar ihanettir’ diyen Cumhurbaşkanımızla birlikte, Türkiye’yi 13 yıldır yöneten AKP sözcüsünün ‘siyasi suikasttır’ söyleminin arkasında duralım ve bu ihanet sürecine yataklık eden kim varsa, özerklik sevdalıları kimse, siyasi çözüm edebiyatı ile devleti ve milleti bu noktalara getirmek isteyen kimse bu soruşturma akamete uğratılmadan yürütülmelidir. Göstermelik bir soruşturma istemiyoruz. Türkiye’yi bu güne kadar yöneten bir zihniyet dün çözüm ortağı olanlarla ilgili bunu ortaya koyuyorsa herkese düşen görev bu ihanetin nasıl bu noktalara geldiğini ortaya koymaktır. Çözüm süreci ihanetin ve siyasi suikastın ilk kurşunudur” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 17:51
YORUM EKLE