Mardin ve Van'da DBP ve HDP'li yöneticiler gözaltına alındı

Nusaybin'de HDP İlçe Eş Başkanı Sabiha Gündüz ve DBP yöneticisi Erhan Dinç, Van'ın Edremit ilçesinde ise DBP'li Eş Başkan Sevil Rojbin Çetin gözaltına alındı

Mardin ve Van'da DBP ve HDP'li yöneticiler gözaltına alındı

Diyarbakır, Bitlis ve Hakkari’de özerklik açıklamalarına katılan DBP’li yöneticilerin tutuklanmalarının ardından, bugün de Mardin ve Van’dan gözaltı haberleri geldi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde HDP İlçe Eş Başkanı Sabiha Gündüz ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticisi Erhan Dinç; Van’da ise Edremit Belediyesi DBP’li Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin gözaltına alındı.

BİR KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Evlerine eş zamanlı operasyon düzenlenen Gündüz ve Dinç evleri arandıktan sonra sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Soruşturmanın içeriği ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Nusaybin’de kısa süre önce de özerklik açıklamasını Kent Meclisi adına okuyan Muhsin Akgün isimli yurttaş tutuklanmıştı.

EDREMİT’TE DE OPERASYON YAPILDI

Van emniyetinin hedef aldığı DBP’li Eş Başkan Çetin de bu sabah makam odasında gözaltına alınıp Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Çetin’in neden gözaltına alındığına dair bilgi verilmedi. Çetin, 15 Ağustos’ta Halk Meclisi tarafından özerklik ilan edilmesi için yapılan basın açıklamasına katılmıştı.

Kaynka: Diken / Fotoğraf: DİHA

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 15:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı
vanlı - 3 yıl Önce

yakalasınlar