25 Eylül 2016 Pazar 19:28
Leyla İmret: Cizre'de belediye çalışmaları DBP'den yürütülecek

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) belediyesine kayyum atanmasına ilişkin partinin İlçe Örgütü’nde Cizre Belediyesi Eş Başkanı Leyla İmret ve belediye meclis üyelerinin de katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Belediyenin kayyum ataması sonrası karakol gibi kullanıldığına dikkat çeken İmret, halka hizmet vermeye devam etmek için DBP'de çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

İmret, kayyum adı altında belediyelere darbe yapıldığını söyleyerek, verilen bu hukuksuz kararın karşısında olacaklarını da ifade etti.

'İŞİMİZİN BAŞINDA OLACAĞIZ'

İmret, “Hedef yalnızca bir şahıs değil, halk ve halkın kazanımlarıdır. Halk demokratik bir şekilde, yüzde 83’ün üzerinde bir oyla ve büyük bir coşkuyla bu belediyeleri kazandı. Ama darbeyle getirilen kayyumlarla birlikte belediyeler adeta bir karakola dönüştürüldü. Yani belediyeler halka kapatıldı. Biz de bütün bunlara karşı halkın seçilmişleri olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz. İşimizin başında olacağız” diye konuştu.

Leyla İmret, halkın sorunlarına cevap olabilmek ve halka hizmet etmek için DBP’de çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, “Karakol olan belediyelere gitmeyi kabul etmeyen halkımız için burada işimizin başında olacağız. Her Pazartesi günü açıklamalarımız olacaktır. Bütün halkımızı bekliyoruz” dedi.

Kaynak: DİHA

Son Güncelleme: 26.09.2016 11:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.