31 Ağustos 2015 Pazartesi 11:01
Komünist Parti'den seçim açıklaması

Komünist Parti, 1 Kasım 2015'te yapılacak seçimlere tüm ülkede katılacağını duyurdu.

KP Merkez Komite imzasıyla yayınlanan açıklamada, "Komünist Parti, seçimlerde başka kimsenin söyleyemeyeceğini söyleyecek, yapamayacağını yapacaktır" denildi.

Komünist Parti 7 Haziran seçimlerine 550 kadın adayla girmişti. Partinin seçim açıklamasında "7 Haziran'dan sonra ülkemizde emekçi kadınlar kendilerini çok daha iyi hissedecekler" denilmişti. 

Parti 7 Haziran seçiminde yüzde 0,03 oranında oy almıştı.

Seçimlerin yenilenmesine karar velimesiyle beraber KP'de 1 Kasım'da yapılacak seçimlere katılacağını açıkladı

Merkez Komite'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Komünist Parti, 1 Kasım 2015 Pazar günü yenilenecek olan Milletvekili Seçimlerine bütün seçim çevrelerinde katılacaktır.

Komünist Parti, seçimde susturulmak, yok sayılmak istenen Türkiye işçi sınıfının sesi olacaktır.

Komünist Parti, seçimde halk düşmanı, yağmacı, emek hırsızı, tekelci sermayenin karşısına dikilecektir.

Komünist Parti, seçimde yeni bir yaşamın, yeni bir ahlakın, yeni bir düzenin, eşitlikçi bir toplumsal sistem olan komünizmin bayrağını taşıyacaktır.

Komünist Parti, seçimde birbirinden pek farkı olmayan düzen partilerinin halkı oyalayan parlamento oyunlarını bozacaktır.

Komünist Parti, seçimde ilkesiziliğin, ikiyüzlülüğün, yalanın prim yaptığı siyaset kültürünün karşısına devrimci değerleri çıkaracaktır.

Komünist Parti, seçimde dün Demirelleri, Evrenleri, Özalları bugün Erdoğanları hangi güçlerin yarattığını, kimlerin perde gerisinde kalarak kirli, kârlı ve kanlı bir düzende zenginliklerine zenginlik kattığını bir bir ortaya dökecektir.

Komünist Parti, seçimlerde halkı kandırarak, şantaj yaparak, korkutarak oy toplayan siyasi partilerin yakasına yapışacaktır.

Komünist Parti, seçimde 7 Haziran seçimleri öncesinde ve sonrasında fırıldak gibi dönen siyasi aktörlerden halk adına hesap soracaktır.

Komünist Parti, seçimde karanlığa karşı aydınlığı, gericiliğe karşı ilericiliği, baskılara karşı özgürlüğü, emperyalizme karşı bağımsızlığı, sansüre ve çürümeye karşı sanatı, cehalete ve hurafelere karşı bilimi, diktatöre karşı insanı savunacaktır.

Komünist Parti, seçimlerde kanlı ve gizli pazarlıklarla kirlenmiş çözümleri değil, halkların sömürünün ortadan kaldırıldığı bir düzende kardeşçe bir arada yaşayabileceği gerçeğini dile getirecektir.

Komünist Parti, seçimlerde bugünkü düzen tarafından sömürüye, işsizliğe ve umutsuzluğa mahkûm edilen emekçi ve öğrenci gençliğin temsilcisi olacaktır.

Komünist Parti, seçimlerde ayrımcılığın, zorbalığın, tacizin, cinayetlerin hedefi olan kadınların isyanına güç verecektir.

Komünist Parti, seçimlerde başka kimsenin söyleyemeyeceğini söyleyecek, yapamayacağını yapacaktır.

Komünist Parti Merkez Komite" 

Son Güncelleme: 31.08.2015 11:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
cemal kendal 2015-08-31 13:27:17

inşAllah yüzde 9.5 oy alırsınız. yarısını chp'den yarısını hdp'den.

Avatar
Mustafa yeşil 2015-09-01 12:40:41

Ya engeli ye