17 Ekim 2013 Perşembe 17:34
 Kışanak'tan BDP-CHP ittifakı yorumu

"İstanbul'da BDP-CHP ittifakı" iddialarını yanıtlayan BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, "CHP'nin böyle bir talebi olmadı, olamaz da. CHP, BDP'nin nasıl bir parti olduğunu çok iyi biliyor" dedi.

BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, CHP çevrelerinde dile getirilen, "BDP İstanbul'da Sırrı Süreyya Önder'i aday göstermesin. İstanbul'u AKP'ye hediye etmeyin" şeklindeki görüşleri değerlendirdi. Kışanak, 80 yıllık CHP geleneğinin memlekete hayır getirmediğini söyledi.

Siirt BDP İl Örgütünde, Kurban Bayramı kutlama programına katılan Kışanak, "CHP'nin böyle bir talebi olmadı, olamaz da. CHP, BDP'nin nasıl bir parti olduğunu çok iyi biliyor. Böyle ucuz bir öneri ile bize gelemezler, bu pespaye bir öneridir" dedi.

CHP'ye yönelik, "80 yıllık bir CHP geleneğinin ne hayrı oldu bu memlekete ki devamını teşvik eden bir siyasi yaklaşımı içinde olalım" eleştirisinde bulunan Kışanak, şunları söyledi:

"Samimiyetle demokratik bir seçenek ortaya koyarsa niyetleri varsa bunu kamuoyunun yanında şeffaf, resmi görüşmelerini yaparlar. Biz hiç kimseye kapıları kapatmıyoruz. Sadece CHP için söylemiyorum. Demokratik çözüm ve seçenekler konusunda kimin ne önerisi varsa konuşmaya hazırız. Ama öyle kimsenin kuyruğuna takılacak, aday göstermeyecek, zayıf aday gösterecek el altında bir parti gösterecek bir parti olmadığımızı ispatlamışız. Biz Türkiye'nin ana muhalefetini en güçlü şekilde örmek için gücümüzü seferber edeceğiz. Türkiye'nin dört bir yanında HDP ile seçimlere gideceğiz. En güçlü adayla çıkacağız. CHP'nin lüzumsuz tartışmalarını kale almıyoruz." (Cnn Türk)

Son Güncelleme: 19.10.2013 10:18
Anahtar Kelimeler:
Kışanaktan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.