Kim bu MMP ve Reyiz Yılmaz?

Herkesin merak ettiği adam ve partisi...

Kim bu MMP ve Reyiz Yılmaz?

Barajı aşma ihtimali olmayan ancak, TV’lerde ‘’Reyiz Geliyor’’ diyerek binlerce liralık reklam yapan, MMP Genel Başkanı Reyiz Yılmaz, merak konusu oldu. İsrail’de ‘’Yılın İşadamı’’ seçilen, MHP Genel Başkan adayı da olan Yılmaz, yeni parti kurup, 6 ayda örgütlendi ve seçime girmeye hak kazandı.

 

ANKARA- Logosu üzerinde üç hilal ve üç yıldız bulunan Milliyetçi ve Muhafazakar Parti Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, yüksek bütçeli reklamları ve tanıtım kampanyası ile merak uyandırdı. Siyasete İsmail Cem’in YTP’sinde başlayan ve Başbakan Erdoğan gibi Rize’li olan 43 yaşındaki Yılmaz, MHP Genel Başkanlığına da aday olmuştu.

İstanbul’da küçük çapta inşaat işleriyle uğraşırken 1992’de İsrail’e giden Yılmaz, bu ülkede kendi inşaat şirketini ve İsrail- Türk Müteahhitler Birliği’ni kurdu.  İbranice de öğrenen Yılmaz, 2005’de İsrail’de “Yılın İşadamı” seçildi. Ödülünü dönemin Dışişleri Bakanı Livni’den aldı. Bu ülkede İsrail’de Filistin ve İsrailli gençlerden oluşan bir futbol takımı da kurdu. Romanya ve Polonya’da da inşaat ve yatırımlar yaptı.

DALDAN DALA SİYASET
Yılmaz politikaya ise DSP’nin bölünmesiyle kurulan YTP’den girdi. Türkiye Partisi’nin (TP) kuruluşu sırasında Abdüllatif Şener’in yanında yer aldı. Ardından MHP kongresi öncesi ortaya çıkıp Genel Başkanlığa adaylığını koydu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında iddialarda bulunan Yılmaz'a ülkücü camiadan tepki geldi. Bahçeli’nin askerlik yapmadığını, İstanbul’da Ermeni çocuklarının gittiği okullarda okuduğunu iddia etti. Kongre günü salona bile alınmadı.

Daha sonra geçen yıl Mart ayında Milliyetçi ve Muhafazakar Partiyi kurarak Genel Başkan oldu. 6 ay kadar kısa bir zaman içerisinde Türkiye genelinde il, ilçe ve belde teşkilatlanmalarını yaptı ve seçime girmeye hak kazandı. Ankara’dan milletvekili adayı da olan Yılmaz çeşitli il ve ilçelerde mitingler de düzenliyor ve ‘’Apo’yu asacağız’’ mesajı verirken Abdullah Gül ve Erdoğan’a da ağır eleştiriler yöneltiyor.

GAZETEPORT

YORUM EKLE