31 Ağustos 2014 Pazar 09:22
Kılıçdaroğlu'ndan Demirtaş'a 'alkış' eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ulusal çıkarlarını yakından ilgilendiren savaş ve benzeri durumlar hariç Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmeyeceklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Hayati bir konuysa, Türkiye’nin çıkarlarıyla ilgiliyse mesela savaş hali söz konusuysa elbette görüşeceğiz. Onun dışında Erdoğan ile bir görüşme arayışımız olmayacak” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer’e konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tartışmalara yol açan 'alkışı' için de değerlendirmede bulundu; Kılıçdaroğlu, "başbakan, cumhurbaşkanı olunca onu en son alkışlaması gereken Selahattin Demirtaş’tır" ifadesini kullandı.

Cumhuriyet’te “Savaş dışında görüşmeyiz” başlığıyla yayımlanan röportajın ilgili kısmında, CHP'nin yemin töreni sırasındaki tavrını 'siyasi nezaketsizlik' olarak nitelendiren Demirtaş'ı eleştiren Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"EN SON DEMİRTAŞ ALKIŞLAMALIYDI"

“Biz nezaketin ne olduğunu ailelerimizden öğrendik. Eli kanlı, aile boyu gırtlaklarına kadar yolsuzluğa bulaşmış kişilere saygı göstermememizi de ailelerimiz bize öğretti. Roboski’de 34 kişinin öldürülme talimatını veren bir başbakan, cumhurbaşkanı olunca onu en son alkışlaması gereken Selahattin Demirtaş’tır. Oysa CHP, Roboski’nin hesabını hep sordu ve sormaya da devam edecek. Sayın Demirtaş’ın gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşan bir aileye hangi gerekçeyle saygı gösterdiğini ben merak ediyorum.”

"BERKİN’E VE ANNESİNE HAKARET"

“Ayrıca Berkin Elvan’ın annesini yuhalatan bir insanı alkışlamak o anneye de, Berkin’e de yapılmış en büyük hakarettir. Demirtaş, parlamentodaki tavrıyla Berkin’i ve ailesini kendi siyasal amaçları için kullandığını göstermiş oldu.”

 

Son Güncelleme: 31.08.2014 17:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Aydın 2014-08-31 16:32:11

...bu kadar adilik olur