Kılıçdaroğlu: Yarı açık bir cezaevinde yaşıyoruz

Kılıçdaroğlu, Ankara'da Zülfü Livaneli Sanat Merkezi'nin temel atma töreninde “Yarı açık cezaevinde yaşıyoruz ama direnmesini bileceğiz” dedi

Kılıçdaroğlu: Yarı açık bir cezaevinde yaşıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Zülfü Livaneli Sanat Merkezi'nin temel atma töreninde konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Tutuklu yazarlarımız var, gazetecilerimiz var, sanatçılarımız var. Yarı açık bir cezaevinde yaşıyoruz aslında; ama biz direnmesini bileceğiz. O sanatçılar, yazarlar, çizerler, gazeteciler, avukatlar hiç meraklanmasınlar; Türkiye çağdaş uygarlık yolunda yoluna devam edecek” dedi.

'HİÇBİR DİKTA YÖNETİMİ SANATI VE SANATÇIYI SEVMEZ'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sanatın ve sanatçının gücüne vurgu yaparak, şöyle konuştu:

"Bu güç olduğu içindir ki hiçbir dikta yönetimi sanatı ve sanatçıyı sevmez. Biz sizleri sadece el üstünde değil, baş üstünde tutmak zorundayız. Sizleri yüceltmek her onurlu yurttaşın zaten görevidir. Bunu yapmadığımız takdirde zaten sanata ve sanatçıya karşı görevimizi yapmamış oluruz.

“Çok etkili bir güç. Sanatçı dünyanın en güçlü insanıdır. Gücünün farkındadır. Gücünün farkında olduğu içindir ki tüm dikta yönetimlerine karşı çıkmıştır. Dolayısıyla dikta yönetimlerinde bir dönemde diktatörlük yapıp, iktidarda kalanlar sadece o dönemle sınırlı olmak üzere yaşamlarını sürdürüyorlar. Ama sanat ve sanatçının gücü çok daha fazla.”

'TUTUKLU YAZARLARIMIZ, GAZETECİLERİMİZ, SANATÇILARIMIZ VAR'

Temel atma töreninde düğmeye basmadan önce Zülfü Livaneli'nin kendisine 'Acaba bunu tutuklu yazarlarımıza adayabilir miyiz?' diye sorduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Evet, tutuklu yazarlarımız var, gazetecilerimiz var, sanatçılarımız var. Onlara adıyoruz. Yarı açık bir cezaevinde yaşıyoruz aslında; ama biz direnmesini bileceğiz. Mücadeleyi bileceğiz. O sanatçılar, yazarlar, çizerler, gazeteciler, avukatlar hiç meraklanmasınlar; Türkiye çağdaş uygarlık yolunda yoluna devam edecek."

Kaynak: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
nizamettin aktaş
nizamettin aktaş - 2 yıl Önce

sayın başkan . aklımızla alay ediyorsunuz. hem savaşa et diyeceksiniz,sonrada hapishaneden söz edeceksiniz. savaşın itirazsız yürüyebilemsi için ülkenin karabasanlar ülkesi olalı ki halk kendi başına gelecek diye korku ile yaşasın ki soru soramasın. partiniz ve zat aliniz önce savaş dediniz. demokrasi ise sorgulamaktır.

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

bu adam iki yüzlü kardeş bir orada bir burada neredesin şuanda bir türlü çözemedim

Rte
Rte - 2 yıl Önce

Bu+adam+tam+bir+cifte+teli+dans+hocasi+hem+savasa+karsiyim+diyor+hem+de+tezkere+olumlu+oy+veriyor+sonra+da+ceza+evi+in+den+konusuyor+Savasa+hayir+diyen+herkes+hapiste+bunak+herif