Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak

Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak

17/25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun kilit ismi Reza Zarrab'ı ABD'de tutuklayan savcı Preet Bharara, soruşturmaya ilişkin yeni belgelerin ortaya çıkmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Önümüzdeki günlerde göreceğiz büyük bir ihtimalle bütün pislikler ortaya çıkacak. Türkiye'nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak?" dedi.

Ordu'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

Bakanların, yolsuzluk yapanların dokunulmazlıkları kalksın dedim kaldırmadılar. Şimdi dava nerede görüşülüyor? ABD'de. Şu ayıp değil mi?

Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısına güvenmiyor, dokunulmazlığını kaldırmıyorsun orada gidip yargılanmıyorsun. Amerikan yargısı seni yargılıyor.

Sen Türkiye'desin böyle bir ayıp, rezillik olabilir mi? Önümüzdeki günlerde göreceğiz büyük bir ihtimalle bütün pislikler ortaya çıkacak. Türkiye'nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak?"

DOKUNULMAZLIKLAR

"Ben terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyorum diyorum. Beni korkudan mahkemeye veremiyorlar. Ağzımı her açtığımda mahkemeye veriyorlar ama bunu söylediğim zaman mahkemeye veremiyorlar.

 Niçin? Bütün belgeleri o mahkemeye getireceğim. Bunların bütün kirli çamaşırlarını mahkemeye getireceğim. Şimdi dokunulmazlıklarımız kalktı.

Şöyle bir telaş var belli çevrelerde aman ha sizi hapise atabilirler, tutuklayabilirler. Yolsuzluk yapmadık, hırsızlık yapmadık, kul hakkı yemedik.

Namusumuz ile adam gibi çalıştık. Adam gibi siyaset yaptık. Aslan gibi gideceğiz. Hakimin karşısına oturacağız. Ülkede başta hakim hepsine demokrasi dersi vereceğiz.

Hiç kimse endişe etmesin bundan. Demokrasi için hakim karşısına çıkacağız.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 19:53
YORUM EKLE