Karayılan: İntikam alınacak

PKK yöneticisi Karayılan, ölümlere işaret etti ve 'Herkes bilmeli ki kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın kanı yerde kalmayacak' dedi

Karayılan: İntikam alınacak

PKK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, bölgede yaşanan gelişmelere ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ortadoğu’nun yeniden şekillendiğini ifade eden Karayılan, Türk devletinin, yeniden şekillenen bu dizayn içerisinde Kürtlerin yer almasından korktuğunu savunarak, “Katledilen sivillerin intikamını alacağız” diye konuştu.

Fırat Haber Ajansı'nın aktardığına göre; Sterk TV’ye konuşan Karayılan, ölümlerle ilgili olarak, “Yaşananlar, daha önceki Şark Islahat Planı, Dersim’in Islahlaştırılması ve mecburi iskan kanunu gibi planları hatırlattı. Herkes bilmeli ki kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın kanı yerde kalmayacak. Kürt halkı bu kanı yerde bırakmayacak. İntikam alınacak,” dedi.

ÖZYÖNETİM

Özyönetim tartışmasına da değinen Karayılan, “Kürtler, eski Kürtler değil. Kürtler Türkiye ile birlikte yaşamak istiyor ama artık köle olarak değil, özgür bir şekilde yaşamak istiyor. Demokratik özerklik bunu projesidir. Kabul edeceklerse böyle edecekler, etmiyorlarsa Kürtler de kabul etmeyecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 17:28
YORUM EKLE