Karayılan: Hakkari'ye havaalanı bizim iznimizle yapıldı, engel olmadık

Murat Karayılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Yüksekova'da yapılan havaalanına ilişkin açıklamalarına yanıt verdi

Karayılan: Hakkari'ye havaalanı bizim iznimizle yapıldı, engel olmadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve AKP'li siyasilerin Hakkari'ye yapılan havaalanı ile ilgili olarak sıkça gündeme getirdiği, 'Biz 2 yıl önce açacaktık, engellediler. Kim? Bölücü terör örgütü, onun uzantıları", sözlerine PKK'den yanıt geldi. Stêrk TV'ye konuşan PKK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, konuya ilişkin olarak, "Bizim iznimizle yapıldı, engel olmadık. İznimiz olmadan kimsenin orada havaalanı yapılamayacağını herkes biliyor. Niye bunu dile getiriyorlar?" dedi.

Karayılan'ın açıklamaları şöyle:

"[...]Yüksekova’da havaalanı yapıldı. Erdoğan ve Davutoğlu şimdiye kadar çoğu kez 'PKK'ye rağmen, gerillaya rağmen bu havaalanını yaptık' dediler. Bu büyük bir yalandır. Biz 2013 Newrozu’nda havaalanının yapılmasına izin verdik. Bizim iznimizle yapıldı, engel olmadık. İznimiz olmadan kimsenin orada havaalanı yapılamayacağını herkes biliyor. Niye bunu dile getiriyorlar? 2 ihtimal var.

Biz havaalanının yapılmasına izin verdik. Hakkari halkımız için bir taraftan olumludur. Ancak öte yandan havaalanının savaş uçakları için kullanılma tehlikesi de vardır. Biz yapılmasına izin verdik, bundan sonra Hakkari halkımız bu duruma karşı nöbetçi olmalıdır. Savaş için kullandığı anda, herkes orada hazır bulunmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
aaa
aaa - 3 yıl Önce

çak kanki,,, izin vermişmiş...

kürt
kürt - 1 yıl Önce

zaten yapılış nedeni savaş halk dışında hiç kimse engel olamaz