27 Mayıs 2015 Çarşamba 22:07
Kamp Armen Dayanışması: Tapu hala iade edilmedi, tapu devrine kadar direnişteyiz!

Kamp Armen'in yıkılmaması ve tapusunun Ermeni halkına iadesi için 22 gündür nöbet tutan Kamp Armen Dayanışması, yazılı bir açıklama yaparak tapunun hala iade edilmediğini duyurdu ve direnişe devam edeceklerini açıkladı.

“Oyalamaya son! Kamp Armen derhal iade edilsin” başlığıyla yapılan açıklamada “İlk günden beri aynı şeyi söylüyoruz: Kamp Armen Ermeni halkına, koşulsuz, şartsız ve hemen şimdi iade edilsin!” dedi.

Açıklamada şunlar belirtildi:

"KAMP ARMEN'İ KAZANACAĞIZ"

“30’u aşkın senedir süren adaletsizliğe karşı, Ermeni yetimlerin emekleriyle yükselmiş olan Kamp Armen’in yıkılmaması için başlattığımız direnişimiz, 22 gündür sürüyor. 22 gün önce dozerleri kampa sürenler, bugün kampı iade edeceğini iddia ederken, Kamp Armen’in onlar için ne kadar mühim ve değerli olduğu masalını anlatıyor.

“İlk günden beri aynı şeyi söylüyoruz: Kamp Armen Ermeni halkına, koşulsuz, şartsız ve hemen şimdi iade edilsin! Alışageldiğimiz oyalama taktikleri ile tapu devrinin 10 gün, 15 gün geciktirilmesine, süreci seçim sonrasına sarkıtma, oldu bittiye getirme çabalarına karnımız tok. 31 sene önce kampımıza el koyan devlet, bugün, kampımızı hemen iade etmelidir!

“Yarın sabah o dozerlerin kapımıza dayanmasının önünde direnişimizden başka hiçbir engel yokken, kamuoyunda yaratılan “Kamp iade edildi” algısı, direnişimizi kırmaya yöneliktir. Kamp Armen’i kazanacağız! Her gün artan dayanışmamız ile kazanacağız, algı yönetimlerine prim vermeden, rehavete kapılmadan kazanacağız! Dozerlerle yıktıkları duvarları, ellerimizle onararak kazanacağız! Direne, direne kazanacağız

“Tekrar belirtiyoruz, Kamp Armen kazanılana, tapu devri yapılana kadar direnişteyiz! Tüm halkları direnişimize güç vermeye, Kamp Armen’e bekliyoruz!”

Son Güncelleme: 27.05.2015 22:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.