19 Mayıs 2011 Perşembe 13:43
İktidar ilk kez 'genel af' dedi

 Hükümette ilk kez üst düzey bir yetkili genel aftan bahsetti. Başbakan Yardımcısı Arınç ‘’Terör sona erebilecekse bunun unsurlarından biri belki genel af olarak düşünülmeli’’ dedi.

ANKARA- Hükümette ilk kez üst düzey bir yetkili genel aftan bahsetti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ‘’Terör sona erebilecekse bunun unsurlarından biri belki genel af olarak düşünülmeli’’ dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da yaklaşık bir yıl önce Batman’da ‘’Genel aftan’’ bahsetmiş ve tepki görmüştü. Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu’na ‘’Sana o yetkiyi kim verdi? Parlamentonun yüzde 65’ine sahip olan AK Parti sana o yolda bir gıdım su içirmez. Sen neyin genel affını çıkarıyorsun. Şu bayrağımız, bu kırmızı rengini nerden alıyor biliyor musun, o şehitlerimizin kanından alıyor. Sen nerden aldın bu yetkiyi de böyle genel aftan bahsediyorsun?” diye yüklenmişti.

ARINÇ DA ‘’GENEL AF’’ DEDİ
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise önceki gece Habertürk'te katıldığı programda Kılıçdaroğlu'nun Batman'da genel aftan bahsettiğini, ancak Ankara'ya gelince ''Yanlış anlaşıldı, terör bitsin de ondan sonra bu düşünülebilir'' dediğini hatırlatarak şöyle konuştu:

''Halbuki terör sona erebilecekse bunun unsurlarından biri belki genel af olarak düşünülmeli. Terör bittikten sonra zaten genel affa ne ihtiyaç kalacak? Ama orada söylediğini, birisi dürtünce Ankara'da inkar ediyor. CHP'de bugün lider profili, aday profili, partinin yönetimine gelenler açısından değişiklikler oldu. Keşke bunlar müspet olarak, pozitif olarak Kürt sorununun çözülmesinde de, terörün bitmesinde de, milli birlik ve kardeşlik projesinde de olumlu destek olarak sadece 'evet, ne kadar güzel yaptınız' anlamında değil, 'şurası yanlış, şurayı şöyle yaparsanız daha iyi olur, benim de teklifim budur' diyebilse...''

GAZETEPORT

Anahtar Kelimeler:
İktidar Ilk Kez
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
özgursedavran 2011-05-19 23:04:51

erdoğan farklı konuşuyor, arınç farklı bu bir seçim taktiği mi umarım öyle olur bu ülkenin geciken barışa çok ihtiyacı var

Avatar
YALÇIN 2011-05-20 09:14:55

AKP BU % 50 SEVDASI YÜZÜNDEN HER KESE BONCUK DAĞITMAK YÜZÜNDEN ARTIK DÜN SÖYLEDİKLERİNİ BUGÜN İNKAR EDER OLDULAR . BİR AÇILIM DİYORLAR BİR ASKERİ MÜCADELE DİYORLAR V.S KILIÇDAROĞLU AF KELİMESİNE BENZER BİR LAF ETTİĞİNDE İLK CEVAP VEREN KILIÇDAROĞLUNUN KARŞI KUTBU ARINÇ KÜÇÜMSEYEREK CEVAP VERMEMİŞTİYDİ .ŞİMDİ DOĞUYA ŞİRİN GÖRÜNMEK İÇİN OY ALMAK İÇİN AF DİYORLAR BUNLARDAN KORKULUR HER TÜRLÜ RENKTE GÖMLEKLERİ VAR RENGARENK . DEVLET ÇİZGİSİYLE SİYASET ÇİZGİSİ ARTIK KARIŞTI DEVLET CİDDİYETİNİ ARAR OLDUK. ALLAH TÜRKİYENİN SONUNU HAYIR ETSİN. HAYALDİ GERÇEK OLDU DİYORLAR YA BUNLARDA HAYALDİ BÖLÜNME AYRIŞMA FEDERASYON V.S HEPSİ GERÇEK OLDU.