06 Ağustos 2013 Salı 13:39
İhsan Eliaçık Ergenekon kararlarını eleştirdi

Ergenekon davasında çıkan kararlarla ilgili tartışmalar devam ediyor.

Anti Kapitalist Müslümanlar grubunun önde gelen isimlerinde İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Ergenekon kararları için şunları söyledi:

“Bir gazeteciye ömür boyu ceza vermenin vicdanen açıklanacak bir tarafı yoktur. Fiziki zarar vermemiş, kafasından bir şey geçirmiş, biriyle telefon görüşmesi yapmış, bunların hiç birisine ceza vermeye gerek yoktur. Şu ana kadar yattıklarına sayılıp serbest bırakılmaları gerekiyordu. Adaletli ve vicdanlı hüküm bana göre budur.”

“VİCDANLAR KANATMANIN ANLAMI YOK”

Ergenekon Davası’nı "siyasi bir dava" olarak değerlendiren Eliaçık, “Bizim Kayseri’de bir laf vardır: Keser döner sap döner bir gün olur hesap döner. Dolayısıyla insanları bu şekilde vicdanları kanatmanın bir anlamı yoktur. Siz barış süreci yapmak istiyorsunuz, Abdullah Öcalan’ı 3. aşamada nasıl serbest bırakırız, genel af çıkarırız, 30 bin kişinin ölümüne neden olan bu süreci düşünürken öbür taraftan İlker Paşa’ya ömür boyu hapis cezası veriyorsunuz. Bu ikisini bağdaştıramazsınız. Bu vicdanlara sığmaz. Böyle bir aşamada bu ceza fazla olmuştur” diye konuştu. (Yurt)

Son Güncelleme: 07.08.2013 18:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.