30 Haziran 2014 Pazartesi 17:47
Hüseyin Aygün kararını İhsanoğlu'ndan yana verdi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli'de seçmenleriyle görüşerek son kararını verdiğini, "yeni adayın partiyi ve Kılıçdaroğlu'yu tartışmalı hale getirecek oluşu, hem de Tayyip Erdoğan'a yarayacağı" gerekçesiyle Emine Ülker Tarhan'ı desteklemeyeceğini açıkladı.

Aygün, Twitter hesabından yazdığı mesajda, seçmenlerinin itirazları olmasına rağmen Erdoğan'a karşı güçlü bir cephe örülmesi nedeniyle Ekmeleddin İhsanoğlu yönünde kanaat bildirdiğini ve kendisinin de buna uyacağını söyledi.

İşte Aygün'ün o açıklaması:

"HDP cumhurbaşkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş'ı az evvel resmen açıkladı. Böylece baştan beri belirttiğimiz geniş kesimlerin desteğini sağlayabilecek, emek, demokrasi, laiklik, halkların kardeşliği ve Cumhuriyet eksenli bir ortak aday ihtimali artık kalmadı. Belli ki bu seçim Ekmeleddin İhsanoğlu ve Tayyip Erdoğan arasında geçecek. CHP'de ikinci aday çıkarılması hem yeni adayın partiyi ve Kılıçdaroğlu'yu tartışmalı hale getirecek oluşu, hem de Tayyip Erdoğan'a yarayacağı düşünüldüğünde olanaksız hale gelmiştir.

CHP yönetiminin 'disiplin' yollu imaları nedeniyle değil, işte bu sebeplerle CHP'de ikinci adaya sıcak bakmıyorum.

Bir kaç gündür Dersim'de seçmenlerimizi dinliyorum. Ekmeleddin Bey'e karşı kuşku, eleştiri ve itirazlarını belirtmekle birlikte yurttaşlarımız Tayyip Erdoğan karşısında en güçlü cephenin örülmesinden yanalar, çoğu yurttaş mecburiyetten Ekmeleddin Bey'e oy vereceğini söylüyor, seçmenlerimin görüşü bu yönde."

(Yurt)

Son Güncelleme: 01.07.2014 12:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
yusuf polat 2014-06-30 22:53:24

...babanız size aferin size aferin dedi mi hiç....aferin size aferin...

Avatar
MUSTAFA ATEŞ 2014-07-01 22:47:16

h.aygün'ü okudukça/dinledikçe, rahmetli mahsuni şerif aklima geliyor. allah rahmet eylesin.......

Avatar
emir 2014-07-06 02:18:32

...bu ermeni dönmesi zehirli yılan chp den kovulacağını hissedince tıpış tıpış kiremettin tekmeloğlundan yana tavır içine girmiştir recep tayyip erdoğan ın bokunu recep tayyip erdoğana karşı aday gösterseler sırf cumhurbaşkanlığına recep tayyip erdoğan seçilmesin diye bokuna dahi oy verecek kadar aciz bir duruma düştüler. bu öyle bir zavallılıktır ki psikoloji ilminde bir karşılığı var mıdır bilinmez. bu zavallılık tam bir teslimiyettir midesizliktir omurgasızlıktır ilkesizliktir . 90 yıllık chp kendi içinden bir aday bulamıyor. hele şu durumun zavallılığına bakın. birde kalkıp ülke yönetecekler. batının artıklarıyla beslenen zavallı dönmeler.