Hüda Par: Emniyet kaos planına hizmet ediyor

Hüda-Par Genel Başkanı'ndan Diyarbakır açıklaması

Hüda Par: Emniyet kaos planına hizmet ediyor

Hüda Par Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, İHYA-Der Başkanı Aytaç Baran’ın öldürülmesiyle ilgili olarak, bölgede gerginliğin uzun zamandır sürdüğünü söyledi ve "Bu kesinlikle kaosa hizmet eden bir saldırıdır" dedi.

Yılmaz, "HDP mitingine konulan bombanın faili bulundu. Onlarca kardeşimiz hapsedildi hala birileri faili meçhul. Ben emniyetin de iyi niyetli olmadığını, saldıranlara cesaret vererek kaos planına hizmet ettiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Daha önce İHYA-Der ve üyelerinin PKK yanlısı YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) tarafından tehdit edildiğini öne süren Yılmaz, "YDG-H'nin sosyal medya hesabından saldırılar düzenleyecekleri açıklamaları vardı. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde, PKK'nin bir açıklama yapması lazım" şeklinde konuştu.

'GİDİŞAT İYİ DEĞİL’

PKK'nin kendi tabanlarını Hüda Par’lılara karşı kışkırttığını iddia eden Mehmet Hüseyin Yılmaz, "Gidişat iyi değil. Bize karşı kendi tabanlarını kin ve nefret ile doldurmuşlar. Birilerinin oyununa da gelinmiş olabilir. Böyleyse de en üst düzeyden açıklama yapmalıdırlar" şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 3 yıl Önce

hükümetin masasi olma hüda-par. bu halk sizi tükürükleriyle bogar eger bir kez daha kontrgerillanin masai olursaniz

mert
mert - 3 yıl Önce

tezgahi emreden akp, planlayan ve gerceklestiren hakan fidan.