HPG'den Sultanbeyli saldırısıyla ilgili açıklama

Sultanbeyli saldırısını üstlenen HPG, saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı

HPG'den Sultanbeyli saldırısıyla ilgili açıklama

PKK’nin askeri kanadı HPG, 10 Ağustos gecesi Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

HPG BİM tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul'un Sultanbeyli ilçesi Fatih Polis Merkezi'ne karşı geliştirilen fedai eylemi ve aynı günün sabahında aynı tarzda polis gücüne karşı gerçekleştirilen eylem, Şehit Zîlan Ölümsüzler Taburu'na bağlı 3 kişilik bir tim tarafından gerçekleştirilmiştir" denildi.

Açıklamaya göre, saldırı, 24 Temmuz'da TSK'nın hava saldırısında ölen HPG komutanı Şervan Varto anısına "ilgili birim tarafından planlanıp, uygulandı."

HPG BİM, eylemde Erdal Nûda (Erdal Yıldız), Harun Raman (Burak Boğakan) ve Botan Canfeda (Deniz Uçkun) adlı üyelerinin öldüğünü duyurdu.

"Fedai Tim'in gerçekleştirdiği bu eylemin bilançosunu Türk medyasının yansıttığından daha ağır olduğu bilinmektedir" diyen HPG BİM, ancak kesin kayıpların sayısının netleştirilemediğini kaydetti.

HPG BİM, "Her 3 yoldaşımızın da şehit düştüğü bu eylem, kimi farklı örgütler tarafından sosyal medya ve farklı iletişim kanalları üzerinden sahiplenilmek istenilse de bu eylemin farklı hiçbir grup veya örgütle herhangi bir ilişkisi yoktur" dedi.

'AĞIR FEDAİ EYLEMLERİ DURDURUN'

HPG BİM, Merkez Karargah Komutanlığı'nın Şehit Zîlan Ölümsüzler Taburu'nun tüm birimlerine "Ağır fedai eylemleri durdurun" talimatını verdiğini söyledi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bu aşamada Önderliğimiz üzerinde geliştirilen ağırlaştırılmış tecride, halkımıza ve hareketimize dönük sürdürülen saldırılara karşı düzenlenen ve tamamıyla intiharı amaçlayan ağır fedai eylemlerin yapılmaması, bunun yerine düşmanı darbelemeyi hedefleyen fedai tarzda eylemlerin yapılması daha uygun olacaktır. Bu nedenle ikinci bir emre kadar Adana-Pozantı ve İstanbul-Sultanbeyli'deki gibi ağır eylem planlarının şimdilik ertelenmesi, onun yerine daha farklı eylem biçimlerinin geliştirilerek uygulanması gerekmektedir." (ETHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 19:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
intikam
intikam - 3 yıl Önce

Git başka yerde havla ulan yiyorsa gider savaşirsin devletin icin burda bos laf yapmazsin

Elnino
Elnino - 3 yıl Önce

Eylemi yapanlar olumsuzler taburu, ama uçude olmuş...

türklerinde
türklerinde - 3 yıl Önce

türklerinde çok farklı eylemleri olcak bekleyin.................

Memet
Memet - 3 yıl Önce

Elnino ey salak akildan yoksun onlar bazi kesimler icin olumsuzdur olmeleri bile olumsuzluk mertce teslum olmadan olmuslerdir adam satmadan gidin kendi coplugunuzde havlayin kimse sizi takmiyor kaideye almaynca burayami geliyrsunuz giddin milliyetci sitelerinize