11 Ağustos 2015 Salı 19:54
HPG'den Sultanbeyli saldırısıyla ilgili açıklama

PKK’nin askeri kanadı HPG, 10 Ağustos gecesi Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

HPG BİM tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul'un Sultanbeyli ilçesi Fatih Polis Merkezi'ne karşı geliştirilen fedai eylemi ve aynı günün sabahında aynı tarzda polis gücüne karşı gerçekleştirilen eylem, Şehit Zîlan Ölümsüzler Taburu'na bağlı 3 kişilik bir tim tarafından gerçekleştirilmiştir" denildi.

Açıklamaya göre, saldırı, 24 Temmuz'da TSK'nın hava saldırısında ölen HPG komutanı Şervan Varto anısına "ilgili birim tarafından planlanıp, uygulandı."

HPG BİM, eylemde Erdal Nûda (Erdal Yıldız), Harun Raman (Burak Boğakan) ve Botan Canfeda (Deniz Uçkun) adlı üyelerinin öldüğünü duyurdu.

"Fedai Tim'in gerçekleştirdiği bu eylemin bilançosunu Türk medyasının yansıttığından daha ağır olduğu bilinmektedir" diyen HPG BİM, ancak kesin kayıpların sayısının netleştirilemediğini kaydetti.

HPG BİM, "Her 3 yoldaşımızın da şehit düştüğü bu eylem, kimi farklı örgütler tarafından sosyal medya ve farklı iletişim kanalları üzerinden sahiplenilmek istenilse de bu eylemin farklı hiçbir grup veya örgütle herhangi bir ilişkisi yoktur" dedi.

'AĞIR FEDAİ EYLEMLERİ DURDURUN'

HPG BİM, Merkez Karargah Komutanlığı'nın Şehit Zîlan Ölümsüzler Taburu'nun tüm birimlerine "Ağır fedai eylemleri durdurun" talimatını verdiğini söyledi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bu aşamada Önderliğimiz üzerinde geliştirilen ağırlaştırılmış tecride, halkımıza ve hareketimize dönük sürdürülen saldırılara karşı düzenlenen ve tamamıyla intiharı amaçlayan ağır fedai eylemlerin yapılmaması, bunun yerine düşmanı darbelemeyi hedefleyen fedai tarzda eylemlerin yapılması daha uygun olacaktır. Bu nedenle ikinci bir emre kadar Adana-Pozantı ve İstanbul-Sultanbeyli'deki gibi ağır eylem planlarının şimdilik ertelenmesi, onun yerine daha farklı eylem biçimlerinin geliştirilerek uygulanması gerekmektedir." (ETHA)

Son Güncelleme: 11.08.2015 19:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
intikam 2015-08-12 00:07:46

Git başka yerde havla ulan yiyorsa gider savaşirsin devletin icin burda bos laf yapmazsin

Avatar
Elnino 2015-08-12 00:04:29

Eylemi yapanlar olumsuzler taburu, ama uçude olmuş...

Avatar
türklerinde 2015-08-12 08:12:32

türklerinde çok farklı eylemleri olcak bekleyin.................

Avatar
Memet 2015-08-13 00:58:50

Elnino ey salak akildan yoksun onlar bazi kesimler icin olumsuzdur olmeleri bile olumsuzluk mertce teslum olmadan olmuslerdir adam satmadan gidin kendi coplugunuzde havlayin kimse sizi takmiyor kaideye almaynca burayami geliyrsunuz giddin milliyetci sitelerinize