'HDP’ye oy veren 3 bin şerefsizin listesi çantamda' diyen MHP'li hırsızlıktan gözaltına alınmış

MHP lideri Bahçeli’nin siyasi danışmanı Metin Özkan’ın hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı

'HDP’ye oy veren 3 bin şerefsizin listesi çantamda' diyen MHP'li hırsızlıktan gözaltına alınmış

HDP’ye oy veren 3 bin şerefsizin listesi çantamda” diyerek HDP seçmenini tehdit eden, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin siyasi danışmanı Metin Özkan’ın, 2010 yılında Ankara’da bir alışveriş merkezinde bulunan ziynet eşyası satan bir mağazadan yüzük çaldığı gerekçesiyle emniyete getirilip savcılığa çıkartıldığı ortaya çıktı. Özkan’ın adının karıştığı olay kayıtlara ‘Açıktan hırsızlık’ olarak geçmişti. Olayı ilk olarak Habervaktim.com sitesi haberleştirmiş, daha sonra ise postmedya sitesi olayın yaşandığı görüntüleri ortaya çıkartmıştı.

O tarihlerde medyada geniş yer bulan haberin ayrıntıları şöyle:

Kamera kayıtlarında; Tercüman gazetesi Ankara Temsilcisi Metin Özkan Pandora Alişveriş Merkezi’nde bulunan bir ziynet eşyası satan açık mağazanın önüne geliyor. Özkan bir süre yüzüklere bakıyor ve birine el uzatıyor. Kamera kayıtlarında net olarak yüzüğü alıp almadığı gözükmese de Metin Özkan bir süre sonra elini cebine sokuyor ve mağazanın önünden uzaklaşıyor. Tezgahtar kız yüzüklerden birinin eksik olduğunu görünce bir süre donup kalıyor ve bir şey yapamıyor.

Büyülü Taş adlı mağazanın sahibi Ömer Tanju Gürsoy ile tezgahtar Perihan Kırbaç’ın şikayetçi olması üzerine hırsızlık suçlamasıyla özel güvenlik görevlilerince gözaltına alınan Tercüman Gazetesi Ankara Temsilcisi Metin Özkan, Yıldızevler Polis Merkezi’ne getiriliyor ve olay polis tutanaklarına “Açıktan Hırsızlık” olarak yansıyor…

Metin Özkan ise daha sonra yaptığı açıklamada, “15 liralık yüzüğü niye çalayım. Böyle saçmalık olur mu? Alışveriş merkezine gittim ve bir kuyumcu tezgahında yüzüklere baktım. Sonrada hiçbir şey almadan çıktım. Ben insanlara yardım eden biriyim, kendimden çok eminim, bunlar çok çirkin ve üzücü.” dedi. (muhalefet.org)

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2015, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
fenasi
fenasi - 3 yıl Önce

ulan ğırğız

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

Hırsızlık faşist lık bölücülük bunların kanına işlemiş

orhan gündoğdu
orhan gündoğdu @mehmet - 3 yıl Önce

metin özkana çamur atanlar sizler hepiniz orsbu çocuğu olduğunuz tescil ettiniz

nnnnn
nnnnn - 3 yıl Önce

tipi at hirsizina benziyo zaten

anton
anton - 3 yıl Önce

suca yatkin sahsiyetler siyasete alinmadan ifsa edilsin

Rozz
Rozz - 3 yıl Önce

elaziz olayı kimin ortya cıkardığı önemli değil haberin görüntüleri var diyor bilmem anlayabiliyormusun

Şeref
Şeref - 3 yıl Önce

Bu memlekette kendilerini şerefli zannedip ,Hırsız olanlar utansın.

xyz
xyz - 3 yıl Önce

kendine yakışanı yapmış danışman vampir...

Elaziz
Elaziz - 3 yıl Önce

Offf referans haber sitelerine bak ahahahah :D şakamı bu? Devlet bey doğru söylemiştir! Türk olupta bunlara destek çıkan hain dir!