13 Mart 2014 Perşembe 21:41
HDP'nin milletvekili sayısı 9 olacak!

Mehmet Göcekli – Bekir Avcı / Demokrat Haber

13 Mart akşamı İstanbul Bostancı'da düzenlenen Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Birinci Bölge Seçim Koordinasyonu'nun düzenlediği yemekte konuşan HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü partililere bir müjde verdi.

Ertuğrul Kürkçü, beş milletvekilinin daha HDP'ye katılacağını ve HDP'nin milletvekili sayısının 9'a çıkacağını söyledi.

Kürkçü, ayrıca ilk yapılacak seçimde BDP ve HDP'nin toplam vekil sayısının en az ikiye katlanacağını, bu nedenle mevcut partilerin vekil sayılarında eksilme olacağını, HDP'ye yönelik saldırılarda bunun da etkisi olduğunu söyledi.

Ertuğrul Kürkçü'nün, Demokrat Haber'e verdiği bilgiye göre, HDP'ye katılması beklenen vekiller şöyle:

Kemal Aktaş, Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak, İbrahim Ayhan, Gülser Yıldırım.

HDP'ye katılım ve rozet takma töreni 14 Mart 2014 Cuma günü 14.00'de İstanbul'da Cezayir Lokantası Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek.

HDP'ye geçecek vekiller, 'KCK' davası kapsamında tutuklu olan ve Anayasa Mahkemesi'nin haklarının ihlal edildiği yönünde verdiği karar sonrası tahliye edilen vekiller idi.

MEVCUT VEKİL SAYISI 4'TÜ

HDP'nin şu an; Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü ve Levent Tüzel olmak üzere 4 vekili vardı. Yeni katılanlarla beraber vekil sayısı 9'a yükselecek.

Son Güncelleme: 14.03.2014 19:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Kro potkin 2014-03-13 23:48:41

Görende chp veya akp den transfer oluyor sanacak...
İşbirlikçiliğin, bukalemunluğun adı stratejik ortaklık olmuş... Adam gibi bir ideoloji bir hedefiniz ve ilkeleriniz olsun. Biriniz diğerine benzemiyor. Feodaliniz, şeriatçiniz, sosyalistiniz, ağanız ve bir sürü çeşidiniz var. O kadar pragmatizm ve güncel siyasetinizi de önderliğinize borçlusunuz. Eğer onu okumuş olsaydınız ona tapmaktan utanırdınız...

Avatar
Kurdo 2014-03-14 14:47:52

Bukadar kin nefretine ve uslubuna şaşırmadım çünkü sende sözde ulusalcı geçinenlerin ağzından konuşup yerinde oturanlar gurubundansın. )))))) gö... yiyorsa laf deyil pratik yapın bu halk siz haklısınız deyip sizinle kurtuluşa gitsin. Ama yemiyor değilmi))))))