05 Temmuz 2016 Salı 10:38
HDP’den bayram mesajı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

Yayımlanan mesajda, bir inançlar ve halklar bahçesi olan bu coğrafyada Ramazan Bayramı'nın barış ve kardeşlik olduğu belirtildi, "Düşmanlıkların yerini dostluğun, dayanışmanın ve kucaklaşmanın alması; acıların paylaşılması demektir" denildi.

Ne yazık ki, bu yıl da Ramazan Bayramı'nın acı dolu acı ile karşılandığı kaydedilerek, sadece Türkiye'de değil, Irak ve Suriye'de, Ortadoğu bölgesinde de Müslüman halkların insanlık dışı katliamların yapıldığı bir ortamda yaşadığı hatırlatıldı.

'İKTİDAR ODAKLARI İNSANLIĞA KARŞI SUÇLAR İŞLİYOR'

Mesajda şunlar kaydedildi: "Ülkemizde iktidar hırsı uğruna her gün gençler toprağa düşüyor, evlat acısı yürekleri yakıyor. Kürt coğrafyasında evler, sokaklar, mahalleler, köyler, ilçeler yaşanmaz hale getiriliyor.

“Mübarek Ramazan ayında bile yaptıklarıyla, üslubuyla ve söylemleriyle halklarımızın arasına nefret tohumları ekmekten uzak durmamış olan, bir halka zulüm uygulayarak boyun eğdirmeye çalışan zihniyet bu ülkeyi yönetiyor.

“Ortadoğu coğrafyasında ise aynı zihniyetin beslediği ve büyüttüğü, insanlığın utanç tablosu barbar çeteler ve bunların iplerini ellerinde tutan iktidar odakları ortalığı kasıp kavuruyor, insanlığa karşı suçlar işliyor."

"Ramazan Bayramı vesilesiyle, coğrafyamızda ve dünyanın dört bir yanında barış ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını, verilen mücadelelerin başarıya ulaşmasını diliyoruz" diyen Yüksekdağ ve Demirtaş, bayramların özü olan duygu ve düşüncelerin hayatın tüm alanlarına hakim kılınması, her gün daha da ağırlaşan savaş ve çatışmaların bir an önce sona ermesi için çabaladıklarını vurguladı.

Mesaj şöyle devam etti: "Halklarımızla el ele vererek, bu coğrafyanın hak ettiği ve özlemi duyulan adaleti, özgürlüğü ve eşitliği sağlayacağımıza olan inancımızla, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımızla kutluyoruz. Bu bayramı acı çeken halkımızla dayanışma, onların acılarını paylaşma seferberliği olarak değerlendirme çağrılarımızı bir kez daha tekrarlıyoruz."

Son Güncelleme: 05.07.2016 10:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.