HDP heyeti Adalet Bakanı ile görüştü

Hasta tutukluların durumunu konuştular

HDP heyeti Adalet Bakanı ile görüştü

HDP Şırnak milletvekilleri Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız, hasta tutukluların durumuna ilişkin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüştü. Sarıyıldız, Adalet Bakanı Bozdağ'ın hasta tutuklu Halil Güneş'i tahliye oldu diye bildiğini kaydetti.

HDP Şırnak milletvekilleri Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız, hasta tutukluların durumuna ilişkin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüştü. 

Görüşmeye ilişkin Dicle Haber Ajansı'na konuşan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, görüşmenin olumlu geçtiğini ve hasta tutukluların durumuna ilişkin detaylı bilgiler paylaştıklarını belirtti.

Sarıyıldız, "Bu durumun öncelikle siyasi değil insani bir durum olduğunu söyledik. Ölümcül hasta tutsakların bırakılmasının önündeki engelleri belirttik. Bu insanlar bu durumda iken bizim olumlu yaklaşmamızı beklemeleri gerektiğini söyledik. İnsanlığımızdan utanır hale geldiğimizi ve bu tutumu kabul etmeyeceğini söyledik. Halil Güneş arkadaşın durumunu anlattık. Adalet Bakanı onun bırakıldığını zannediyor. Bırakılmadığını belirttik" dedi.   

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 02:05
YORUM EKLE