13 Şubat 2016 Cumartesi 11:41
HDP'den Yeni Şafak’a tepki

Yeni Şafak gazetesi kendi binalarına yönelik saldırı sonrası HDP’yi ve Eş Genel Başkanları suçlamaya devam etti. “Teröristlerin eşgalleri belirlendi, Kobani’den Geldiler, Yeni Şafak’a Demirtaş ve Yüksekdağ’ın adamları saldırdı” diye yazdı.

HDP Yeni Şafak’ın haberine tepki göstererek yazılı bir açıklama yayınladı ve “AKP-Saray iktidarının ‘gazete’lerinden Yeni Şafak adlı yayın, yine Eş Genel Başkanlarımızı hedef gösteriyor” ifadeleri kullanıldı.

HDP Yeni Şafak’ın haberine ilişkin açıklama şu şekilde:

HDP “AKP-Saray iktidarının ‘gazete’lerinden Yeni Şafak adlı yayın, bugünkü sayısında yine Eş Genel Başkanlarımızı hedef gösteriyor.

Partimize yönelik her gün yeni bir yalan ve iftira üreten merkezin unsurlarından olan söz konusu ‘gazete’nin kendilerine yapılan saldırı konusunda Eş Genel Başkanlarımızı suçlu göstermeye çalışması boşa bir çabadır.

Ülkenin en büyük hakaret, yalan ve dezenformasyon merkezi olan AKP-Saray medyasının, Rojava bölgesini de bir suç odağı olarak gösterme çabasının ürünü olan söz konusu ‘haber’deki Eş Genel Başkanlarımıza yönelik bütün ifadeler gerçek dışıdır, yalandır, hayal ürünüdür.

Çamur medyasının bu karalamaları ve yalanları arttırmasının bir nedeni de, aylardır ülkemizin çeşitli ilçelerinde AKP-Saray iktidarı tarafından uygulanan vahşet ve katliamı bir ölçüde de olsa meşrulaştırma çabasıdır.

Gözlerden uzak tutulması ve gizlenmesi istenen gerçek ne kadar büyükse, çamur medyasının karalama ve yalanları da o derecede rezilleşmektedir.

Kişilik hakları, insani değerler türü evrensel normlar bir yana, gazete olduğu iddiasına rağmen basın meslek ilkelerini bir gün bile uygulamayan Yeni Şafak adlı ‘gazete’nin bu faaliyetini kınarken, hakkında hukuki işlem başlatılacağını da belirtiriz.”

Son Güncelleme: 13.02.2016 11:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2016-02-13 15:01:44

gaste parcasi iste

Avatar
kobanili 2016-02-13 23:20:20

yenişafak ve akit itleri aşşağlık iftiracılar bu saldırı iti olduğunuz saray tarafından tertiplendi.Allah belanızı versin reconun itleri