HDP'den mecliste oturma eylemi: Berkin, Ali İsmail, Nihat için buradayız

HDP'li milletvekilleri, İç Güvenlik Paketi’nin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’ndaki oturma eyleminde Türkçe ve Kürtçe slogan attı

HDP'den mecliste oturma eylemi: Berkin, Ali İsmail, Nihat için buradayız

İç Güvenlik Paketi'nin görüşmelerinin yapıldığı TBMM Genel Kurulu'nda oturma eylemi başlatan HDP'li milletvekilleri, Türkçe ve Kürtçe slogan attı. Vekiller 'Berkin Elvan' için buradayız Ali İsmail için buradayız, Nihat Kazanhan için buradayız' sloganları da attılar.

İç Güvenlik Paket görüşmeleri nedeniyle sürekli kavga ve tartışmaların yaşandığı Genel Kurulda HDP'li milletvekilleri Başkanlık Divanı önünde oturma eylemi başlattı. Eylemci vekiller Meclis çalışmalarını engellemek için Kürtçe ve Türkçe sloganlar atıp, alkış tutarak Başkanlık Divanı'nın uygulamalarını protesto etti. Vekiller ‘Berkin Elvan’ için buradayız Ali İsmail için buradayız, Nihat Kazanhan için buradayız’ sloganları attılar.

İLGİLİ HABER: 

HDP ve CHP Meclis'te oturma eylemi başlattı


Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 yıl Önce

sayın vekiller sizlerle birlikte bizlerde üstümüze düşeni yapmazsak, bizanastan oyun bitmez,yeni oyunlarla arkadan dolanırılar. sizler vekil olarak orada,bizlerde yaşamın tüm alanlarında geleçeği ipotek altına alaçak,zaten bug ünümüz karanlık,geleçeğimiz belirsizken,yen mengenelerle yaşamı dayanılmaz yapmak isteyenlerin tarihden ders cıkatmadıkları görünüyor.