17 Nisan 2015 Cuma 19:20
HDP Antalya adayı Oluç'tan 'Biz Kızılay değiliz' diyen Deniz Baykal'a yanıt

HDP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili adayı Saruhan Oluç, Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) seçim güvenliğini kontrol için heyet gönderip göndermeme kararı almak üzere Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Serik'te yaşanan olumsuzluk AGİT heyeti önünde rapor olarak duruyor. Seçim güvenliğimizi sağlayacaksınız" dedi. Oluç, Serik'teki saldırıların yanı sıra, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın baraj konusuna işaret ederek  sarf ettiği "Biz Kızılay değiliz" sözlerine de yanıt verdi.

"SERİK'TE PROVOKASYONLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Partisinin Antalya'da Konyaaltı seçim ofisinin açılış törenine katılan Saruhan Oluç, HDP olarak Türkiye'de seçim kampanyalarını barışçı bir şekilde sürdüreceklerini, provokasyona gelmeyeceklerini söyledi. Serik'te partisinin ilçe başkanlığına yönelik saldırı girişimi ve sonrasında parti tabelasının indirilmesiyle sonuçlanan olayları değerlendiren Oluç, "Bizi provoke etmek için yapılan çeşitli etkinliklere, saldırılara asla boyun eğmeyeceğiz. Bir adım değil 3 adım geri atacağız ama o provokasyonlara gelmeyeceğiz" diye konuştu.

Provokasyonlarda amacın ortalığı karıştırıp Türkiye'de huzursuzluk yaratmak olduğunu savunan Oluç, "Sonra 'Bu huzursuzluğu ancak AKP çözebilir, ey halkım' demek. Bu oyuna gelmeyeceğiz, bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Serik'te böyle bir provokasyonla karşı karşıyayız" dedi.

"SEÇİM GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAKSINIZ"

İlçede siyasetle ilgisi olmayan birilerinin terör estirdiğini söyleyen Oluç, bu kişilerin içkili, haplı gelip insanları taciz ettiğini söyledi. Bunun karşında HDP'lilerin sağduyu ve sükunetle provokasyona gelmediğini belirten Oluç, Serik Kaymakamı Erol Rüstemoğlu ve Antalya Valisi Muammer Türker'e seslendi:

"Siz, devletin görevlisisiniz. Siz AKP'nin valisi ve kaymakamı gibi davranamazsınız. Yarbaya sesleniyorum, AKP'nin Yarbayı gibi davranamazsın. Orada gidip böyle konuşmalar yapamazsınız. İlk defa seçime girmiyorum. AGİT Türkiye'de. Seçimlerin güvenli bir şekilde yapılıp yapılmayacağı kontrol etmek için AGİT, heyet gönderip göndermemeye karar verecek. Şimdi sayın vali ve kaymakam, bugün itibariyle Serik'te yaşanan bu olumsuzluk AGİT heyeti önünde rapor olarak duruyor. Bütün partiler için seçim güvenliğine ihtiyaç vardır ve hiçbir parti bu seçimi bir savaş gibi algılamamalı. Biz öyle algılamıyoruz. Bizim demokratik siyasette eşit koşullarda yarış yapmamızı engelleme hakkı kimsede yok. Engellemek isteyenleri durdurma görevi de sayın validedir, kaymakamdadır, yarbaydadır."

BAYKAL'A YANIT

Oluç, konuşmasında CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 'seçim barajı' kaygısıyla HDP'ye oy verilmemesini telkin eden, "Biz Kızılay değiliz" ifadelerini değerlendirdi. Oluç, Baykal'ın konuşmasının kibirli, herkesi aşağılayıcı ve rencide edici olduğunu söyledi. Oluç, "Herhalde Antalyalılar şöyle hissediyordur, 'Sayın Baykal keşke Kızılay olsaydınız da Antalya'ya şuncacık yardımınız olsaydı, hiçbir şey yapmadınız Antalya'ya'" diye konuştu.

Antalya'da CHP seçmeninin kendileriyle aynı fikirleri olmasa da HDP'nin mecliste olmasının anlamını bildiğini, anladığını ve fark ettiğini belirten Oluç, "Bize oylarını vereceklerdir. Onlara şimdiden 'Hoş geldiniz' diyorum" dedi. (Gerçek Gündem)

Son Güncelleme: 17.04.2015 19:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Ali Haydar 2015-04-17 23:23:30

yetmeeeeeeeez ama oh evet daha ,daha ohhhhhhh evet .hayır yetmeeeezzzzzz..al sana oy.

Avatar
Zafer Kaya 2015-04-18 09:17:16

ali haydar , orgazm oldu galiba !!! Olsa olsa TTS (türk tipi solcudur) bu vatandaş.,

Avatar
Ali Haydar 2015-04-23 18:47:58

evet oluçgiller türk tipi solcudur. o yüzden orgazm olurcasına yetmeeeeeeeeezz ama eeeeeeevvvveeeeettttttt diye bağırdılar 2. 12 eylül darbesi öncesinde sayın kaya.

Avatar
ali haydar 2015-04-23 18:53:29

hey site yöneticileri. bu sitede yorum yapmaya çalışmak işkence. kendiliğinden kayboluyor hemen.