01 Ocak 2014 Çarşamba 12:22
Hakan Şükür: Birkaç kez hocaefendiyi aradım!

AK Parti'den istifası sonrası sessizliğini Bugün TV'den Erkam Tufan'la Analiz programında bozan Hakan Şükür'ün röportajı teknik nedenlerle yayınlanmadı. Ancak Hakan Şükür'ün yayınlanamayan röportajının kısa bir bölümü internet ortamına düştü. 'Futboldan sonra en iyi bildiğim konu dershaneler' diyen Şükür, istifa mektubunu kendisinin yazdığını söyledi. Şükür, Gülen'le de birkaç kez görüştüğünü ve 'ayrılmak istiyorum' dediğini belirtti.

Şükür, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in istifa sonrası söylediği "Emirle geldi, emirle gitti" sözüne ise "Allah'ın izniyle geldik" yanıtını verdi.

Dershane konusunun futboldan sonra en iyi bildiği konu olduğunu belirten Hakan Şükür, "En iyi arkadaşlarımın olduğu, 20 yıldır içinde olduğum bir konuda görüşlerimin değer bulmaması beni bu karara itti " dedi.

İSTİFA MEKTUBUNU BEN YAZDIM

"İstifa mektubunu kim yazdı?" sorusuna da "Ben yazdım" yanıtını veren Şükür, mektubu yazma hikayesini anlattı: "İstifa mektubunu ben yazdım ama 4,5 sayfa olarak yazdım. Önümde olan 1,5 sayfa değildi. Evdeydim, hastaydım. Eşime okudum, çok duygusal bir metin haline dönüştü. Amacını çok farklı yerlere götürebileceği için bu metnin içine koymadım. Bugün bu programa çıkma amacım da bu."

HOCAEFENDİ İLE İSTİŞARE ETTİM

Şükür, istifa süreci öncesi Fethullah Gülen'le yaptığı görüşmenin de detaylarını anlattı:

''Bir kaç kez hocaefendiyi aradım. Ayrılmak istiyorum dedim. Yukarıda Allah var. 'Hakan bey biz çok değer verdiğimiz, aynı hasletleri paylaştığımız insanların yanında olalım' dedi. 2 sene içerinde 2-3 kez telefonla, bir kere ziyarette bulundum. Tweetlerimde, her zaman şunu yazdım. 'Her zaman dua ettiğini gördüğüm kişi'. Devletten bir kuruş almamış, hayırsever.. Bugün hayırsever denilen kişilere bir bakın. Çok isabetli bir karar verdiğimi görüyorum.''

Son Güncelleme: 02.01.2014 14:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.