'Gürsel Tekin, Sarıgül kazanmasın diye elinden geleni yaptı'

Sözcü yazarından CHP'de darbe iddiası...

'Gürsel Tekin, Sarıgül kazanmasın diye elinden geleni yaptı'

Sözcü yazarı Rahmi Turan, CHP'de darbe iddiasında bulunduğu yazısında Mustafa Sarıgül'ün seçim yenilgisinin sorumluluğunu Gürsel Tekin'e yıktı.

CHP'deki son yönetim değişikliğini yorumlayan Rahmi Turan, CHP Genel Sekreterliği’ne getirilen Gürsel Tekin’in yerel seçimlerde Mustafa Sarıgül'ün kazanmaması için elinden geldiğini yaptığını öne sürdü. İşte Turan'ın yazısındaki ilgili bölüm:

"(...)Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP’nin Belediye seçimlerindeki yenilgisinin sorumlusu olarak gördüğü 6 ismi Merkez Yönetim Kurulu’ndan çıkardı ve yerine yeni isimler getirdi.

MYK’dan çıkardığı isimler başarılı mı, başarısız mı, bunu tartışmayacağım.

Çünkü bir başarısızlık varsa bu tümünün ortak başarısızlığıdır. Yani yenilginin baş sorumlusu aslında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’dur.

Bir ordu savaşı kaybederse sorumlu olan çavuşlar ya da subaylar değil, Komutan’dır.

Her ne ise… Yeni isimler arasında Aytun Çıray gibi çok başarılı, bu görevi gerçekten hak eden kişiler de var… Onun gibi isimleri destekliyorum. Ancak… Yanlışlar da diz boyu…

Meselâ Adnan Keskin’in görevden uzaklaştırılması, kişisel kanaatime göre büyük hatadır.

Adnan Keskin, partide sevilen-sayılan, yapıcı, iş bitirici bir siyasetçidir. Ben, Adnan Keskin’i tanımam. Bir arkadaşlığım, dostluğum filan da yoktur. Fakat onun kendisini geri planda tutup, her zaman partisini, ön plana çıkardığını bilenlerdenim.

Keskin’in MYK’dan uzaklaştırılması, CHP’de yeni küskünler yaratacaktır.

Gelelim CHP Genel Sekreterliği’ne getirilen Gürsel Tekin’e…

Alın size bir yanlış daha…

Gürsel Tekin’i de tanımam. Ancak onun, şu son seçimde CHP adayı Mustafa Sarıgül’ün kazanamaması için elinden geleni yaptığını biliyorum.

CHP İstanbul örgütünde etkili bir kişi olan Gürsel Bey biraderimiz, Mustafa Sarıgül’ün kaybetmesine yol açan unsurların başında geliyor! (...)"

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 07:59
YORUM EKLE