Gülen Grubu'na yönelik operasyon için hükümetten ilk açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, operasyona ilişkin soruları yanıtladı…

Gülen Grubu'na yönelik operasyon için hükümetten ilk açıklamalar

Bu sabah İstanbul'da başlayan ve Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Batman, Eskişehir, Tunceli, Elazığ, Şırnak, Van Erzurum ve Ankara'yı kapsayan ‘operasyon’ ile ilgili hükümetten de ilk açıklamalar geldi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamındaki gözaltılara ilişkin, "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz" derken Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Yanlış yapan bedelini öder" açıklamasını yaptı.

SORULARI CEVAPLADILAR

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (Konsiad) üyeleri ve Trakyalı iş adamlarının Keşan ilçesinde düzenlenen toplantısında, gazetelerin operasyona ilişkin sorularını yanıtladı.

"BEKLEYİP GÖRECEĞİZ"

Kurtulmuş, operasyonun teferruatını ve hangi gerekçelerle yapıldığını şu an bilmediğini söyledi. Herkesin duruma bakacağını ifade eden Kurtulmuş, "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz. Bir şey söylemeyi bu aşamada uygun görmüyorum" dedi.

"YANLIŞ YAPAN BEDELİNİ ÖDER"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu söyledi, "Gerekli değerlendirmeleri süreç içerisinde zaten kamuoyu da yapar. Yanlış yapan yanlışının bedelini öder. Ama şu anda daha çok yeni haberler, bakalım" diye konuştu. (haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 11:09
YORUM EKLE