Genelkurmay PYD'yi ‘terör örgütü’ ilan etti!

Kobani'yi IŞİD'e karşı savunan ve henüz geçen Eş Başkanı Türkiye'yi ziyaret eden PYD, TSK'ya göre 'terörist'...

Genelkurmay PYD'yi ‘terör örgütü’ ilan etti!

Genelkurmay Başkanlığı, Kobani’yi IŞİD’e karşı savunan PYD’yi terör örgütü ilan etmiş görünüyor. TSK’nın internet sitesinde, Türkiye’ye girmeye çalışan beş kişinin yakalandığına dair açıklamada PYD için ‘bölücü terör örgütü‘ ifadesi kullanıldı.

LİDERİ SALİH MÜSLİM DAHA YENİ ANKARA’DAYDI!

PYD’nin lideri Salih Müslim, daha geçen hafta gizlice Ankara’ya gelerek üst düzey temaslarda bulunmuştu. Silahlı kanadı Halk Savunma Birlikleri’yle (YPG) Kobani’yi savunan, Abdullah Öcalan çizgisine yakınlığı nedeniyle Türkiye’de PKK’nın Suriye uzantısı olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi (PYD), Türkiye’nin terör örgütleri listesinde de bulunmuyor.

‘BEŞ TERÖRİST

Genelkurmay Başkanlığı ise IŞİD’le çatışmaların şiddetlendiği sırada beş kişinin Türkiye’ye geçmeye çalışırken yakalandığına ilişkin bir açıklama yayınlayarak, şu ifadeleri kullandı: ”Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından, Şanlıurfa’da, Suriye’den Türkiye tarafına geçmeye çalışan Bölücü Terör Örgütü / PYD mensubu beş terörist, üç adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği ile birlikte yakalanmıştır.” (Diken)

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 14:42
YORUM EKLE