13 Eylül 2015 Pazar 15:13
Faysal Sarıyıldız'dan Cizre’deki o görüntüyle ilgili açıklama

Bir haftayı aşkın süre abluka altında kalan, sokağa çıkma yasağı ilan edilen ve operasyonlarda 23 sivilin öldürüldüğü iddia edilen Cizre’de 14 yaşındaki Bünyamin İrci’nin öldürülmeden bir gün önce özel harekat polisleri tarafından zırhlı araca sokulduğu görüntülerin ortaya çıktığı iddia edildi.

Ancak HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız yaptığı açıklamada zırhlı araca bindirilen çocuğun Bünyamin İrci olmadığını açıkladı.

ANF’den Zeynep Kuray’ın haberine göre 14 yaşındaki Bünyamin İnci’nin zırhlı araca bindirildiği ve zırhlı araçta katledildiği daha sonra cesedinin bir çöplüğe atıldığı iddia edilmişti.

Bünyamin İrci’nin babası Tarık İrci oğlunun cenazesini Nur Mahallesi’nde çöpte bulduklarını söyleyerek, “Benim oğlum diğerleri gibi Kürt olduğu için katledildi” demişti.

'ZIRHLI ARACA BİNDİRİLEN KİŞİ BÜNYAMİN DEĞİL'

Bünyamin İrci'nin zırhlı araca bindirilip katledildiği iddiaları üzerine HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, zırhlı araca bindirilen çocuğun Bünyamin İrci olmadığını ifade etti.

Sarıyıldız, "Bünyamin İrci polis tarafından yaralı olduğu halde çok acımasızca katledildi. Ancak görüntülerde zırhlı araca bırakılan kişi Bünyamin değil" dedi.

CHP eski milletvekili Melda Onur da twitter hesabından "Alınıp götürülen ve çöplükten çıkan aynı çocuk değilse daha kötü. Demek elde var 2 çocuk. Biri ödürürüldü, diğerinin akıbeti belli değil" diye yazdı.İşte Özel Harekatçılarca gözaltına alınan çocuğun o görüntüleri:

Son Güncelleme: 13.09.2015 15:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Agiti 2015-09-13 17:57:38

Yalan söylüyor baba elinde patlayıcı vardı eylemdeydi

Avatar
muslim 2015-09-14 00:27:02

Dimitri sen ve senin gibiler inanmaya hazır olduğunuz yalanların esiri olmuşsunuz 100 kişi yapmamı desin sizin safinizdan biri yapmış desin sizde evet yapmış diyorsunuz aayrıca polisin işgaleettiğiniiddia eettiğin cografya bu memleketin bir parçası bence fasistin kralıda sensin hhuzursuzluk çıkaranlar yaptıklarının onda birini Abd'de yada avrupanınhherhangi bir ülkesinde yapsınlar bakalımnoluyor nneymiş polis çocuğuoöldürüp çöpe atmış bu yalana kimse inanmaz evet polis elinde silahla bombayla haramilik yapanıgerekirse oöldürür ama çöpeatmaz ggötürür işlemini yapar ölene tabut kalana zabıt

Avatar
dersim 2015-09-13 16:08:34

faşit polis

Avatar
muslim 2015-09-14 21:56:13

Devran denen çokbilmiş bir yerdeki işleyişi bilmek için illaki oraya gitmek mi gerekiyor kitle iletişim araçları diye birşey var internete gir avrupa ve ABD de polis müdahalesi yaz basit bir olayda bile adamların neler yapıtını görürsün heleki boyle devlete başkaldırı gibi bir olayda neler yapabilirler sen düşün ayrıca avrupa ya yolum düşerse senin için iyi bir doktora da bakarım beyin naklin için ücretini de hevallerinden toplarsin artik

Avatar
dimitri 2015-09-13 18:37:10

türk devletini isgal ettigi kürdistanin cocugu fasist polislerce alinip katledildi iste ispati halen lafi dolandirmiyo luzum yok bu polislere cesaret veren de fasist zihniyet bu sene bagimsiz olmassa yine telef olucak kürdistanlilar. artik yeter diyenler sokaga ciksin kürdleri korusun.

Avatar
Kürt 2015-09-13 21:28:02

Elinde görüntü varsa avrupa İnsan Hakları mahkemesine git baba yüklü tazminat iste o terörist lerden

Avatar
Devran 2015-09-14 10:53:53

Birde konuşuyorsunuz utanmadan ana kucağında bebekleri katlettiniz alćaklar hala çıkmış neyin müdafasını yapıyorsunuz biz bugünekadar boş yalanlara sizingibi havuzmedyasının labaratuarlarda ürettiği haberlerle büyümedik o yüzden faşist olmadık duygumuzu insanlığımızı hitirmedik sizin gibi biz sizingibi yalana sahtekarlığa hırsızlığa katliamlara sessiz kalmadık yüreğimizle yürüdük kime yapılırsa yapılsın hiçbirini kabul etmedik sizin başbakanınız tekbir sivil zarar görmemiştir demişti bunlar kim peki sizin herşeyiniz yalan dolan işte bu halk o yüzden direniyor şimdi siz burda ahkam kesin bir söz vadır KESER DÖNER SAP DÖNER GÜNGELİR DEVRAN DÖNER Bukatliyamı yapanlar mutlaka ama mutlaka hesap verecekler nasılki ölümden kaçış yoksa bundanda kaçamayacaklar

Avatar
DEVRAN 2015-09-14 11:06:08

Yaptiklarının onda birini avrupada yapsalar falan filan sen avrupada yaşadınmı belliki sen kendi mahallenden dışarıya dahi hiç çıkmamışsın sen ve seningibiler gitsin avrupada biraz insanlık öğrensin sağlık hizmeti de veriyorlar git deki ben çok faşistim ırkçıyım hemen seni alıp rehabilite edip toplumda bir itibar sahibi olmanı sağlarlar Muslim denilen özürlü