Eski ülkücü Bakan yıllarca 'Kürdüm' diyememiş

Zafer Çağlayan, 'kafatası milliyetçiliğinin önüne geçmek gerek' diye konuştu...

Eski ülkücü Bakan yıllarca 'Kürdüm' diyememiş

Suudi Arabistan'ın Cidde kentine gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, çözüm sürecinin sabotaj edilmek istendiğini söyledi.

Kürt olduğunu yıllarca dile getiremediğini belirten Çağlayan, “Kafatası milliyetçiliğinin mutlaka önüne geçmek gerek. Eski Ülkücü olarak bunları söylüyorum” dedi.

Bazı kesimlerin daha başlangıçta barış sürecini sabote etmeye çalıştıklarını vurgulayan Çağlayan, herkesin sürece destek vermesi gerektiğini söyledi.

''Yıllardır Kürt olduğunu söyleyememiş biriyim'' diyen Bakan Çağlayan, şunları kaydetti:

'KAFATASI MİLLİYETÇİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇMEK GEREK'

''Sayın Başbakanımızın cesareti bugüne kadar görülmemişti. Böyle bir barış süreci çok ciddi kazanımlar getirecek. Türkiye'nin büyümesini, gelişmesini istemeyen birilerinin pek hoşlanmadığı bir süreç. Çomak sokmaya devam edecekler. Bu işi çözebilecek Sayın Başbakanımın iradesi; Türkiye'de sürekli bu tür problemin olmasını isteyen odakları rahatsız edecektir. Daha başlangıçta bu süreci sabote etmeye çalışıyorlar.

Görüşlerde çok fazla bir değişiklik yok, daha farklı davranış ve tutumlar da olabilecektir. Sımsıkı sarılırsak bu sürece, Türkiye bu sorunların üstesinden gelecektir. İnşallah bu süreci bozmak isteyenlerin elinde patlayacak. İnşallah muhalefet popülist politikalara kurban etmez bu süreci.

Bu süreci sabote edecek eylemler olabilecektir. Durmak yok gaza devam, kafatası milliyetçiliğinin mutlaka önüne geçmek gerek. Eski Ülkücü olarak bunları söylüyorum.''

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2013, 11:00
YORUM EKLE