Ertuğrul Günay'dan Arınç'a 'yandaş' göndermesi

Bülent Arınç, 'Ucube' tartışmaları sırasında Günay için, 'Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin' demişti...

Ertuğrul Günay'dan Arınç'a 'yandaş' göndermesi

Ertuğrul Günay, "Ucube" tartışmaları sırasında kendisine "Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin" diyen Arınç'a gönderme yaptı: Güçlü iktidarları, içini yandaşlar çürütmedikçe hiçbir kuvvet kolay yıkamaz

AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, güçlü iktidarları, içini yandaşlar çürütmedikçe hiçbir kuvvetin kolay kolay yıkamayacağını vurgularken, “Her iktidar, ‘yukarıya tabasbus/aşağıya tahakkümü idarecilik sananlardan ve yaranmayı geçim kapısı yapanlardan özenle sakınmalıdır” dedi.

AK Parti’li Günay, mensubu olduğu AK Parti iktidarına önemli mesajlar verdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada Günay, “Önce Akif merhumun sözüyle başlayalım: ‘şudur cihanda benim en beğendiğim meslek sözüm, odun gibi olsun, hakikat olsun tek’ devam edelim. Bir ülkede siyasetle ilgilenenler biraz yakın tarih okumalı: Güçlü iktidarları, içini yandaşlar çürütmedikçe hiçbir kuvvet kolay yıkamaz” derken, güçlü bir iktidara, varlığını yaranmaya adamış sözde yandaşlardan daha fazla kimsenin zarar veremeyeceğini vurguladı.

Gazeteport'taki habere göre Günay, şu ifadeleri takipçileri ile paylaştı:

“Halka zulmeden idareciler çeyrek asırlık tek parti iktidarının, fırsatçı/türedi yandaşlar da halkın sevgisini kazanmış DP’nin altını oydu. Her iktidar, ‘yukarıya tabasbus /aşağıya tahakküm’ü idarecilik sananlardan ve yaranmayı geçim kapısı yapanlardan özenle sakınmalıdır. Varlığını tabasbusa borçlu olanlar ve gücünü/değerini makamından alanlar bu sözlerden hoşlanmaz. Varsın olsun, hakikat olsun da tek.”

'ALLAH KİMSEYİ ONUN DURUMUNA DÜŞÜRMESİN'


Bülent Arınç, "Ucube" tartışmaları sırasında "Başbakan onu demek istememiştir" diyen Ertuğrul Günay'a 'Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin" demişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2013, 10:28
YORUM EKLE