Ermeni düşmanı eski ülkücü CHP'den aday adayı

Göksel Gülbey, CHP'den Iğdır için milletvekili aday adayı oldu

Ermeni düşmanı eski ülkücü CHP'den aday adayı

Ermeni yurttaşları ve Ermeni kurumlarını hedef gösterip etnik ve dini ayrımcılık yapan, Türkiye'de yaşayan Ermeniler hakkında nefret söylemi yayan Asim-Der'in Genel Başkanı ve eski Ülkü Ocakları Başkanı Göksel Gülbey, CHP'den Iğdır için milletvekili aday adayı oldu.

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) adlı ırkçı grup, Iğdır'da "Agos gazetesinin kendileri hakkında asılsız ithamlarda bulunduğunu" iddia ederek bir basın açıklaması yapmış, eylemde Agos gazetesi yakılmıştı.

ASİM-DER Başkanı Göksel Gülbey, 2012 yılının 24-25-26 Kasım tarihlerinde, kişisel Twitter hesabından Türkiye'deki Ermeni okul, kilise ve vakıflarının açık adres ve iletişim bilgilerini duyurarak hedef göstermişti. Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De girişimi, Ermenileri hedef tahtasına oturtan ASİM-DER ve derneğin başkanı Göksel Gülbey hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

marksist.org'da yer alan habere göre Göksel Gülbey ve ASİM-DER yöneticileri daha önce de Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın maketini idam etmiş, aynı eylemde, 2004 yılında Gurgen Margaryan adlı Ermeni askerin başını kesen Azeri asker Ramil Seferov'un da posterleri açılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 12:08
YORUM EKLE