Erdoğan'dan yeni benzetme: 'Kemirgenler'

Direnişçilere 'çapulcu' gibi benzetmelerde bulunan Erdoğan, yeni bir tane daha buldu...

Erdoğan'dan yeni benzetme: 'Kemirgenler'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı direnişçilerine yönelik başta 'çapulcular' olmak üzere yaptığı benzetmelere bir yenisini ekledi ve bu kez 'kemirgenler' dedi.


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) iftarına katılan ve burada esnafa seslenen Erdoğan, Gezi direnişine işaret ederek, çıkan olaylarda hedefin esnaf olduğunu iddia etti.

'Esnafı çökertirsek hükümeti deviririz’ anlayışının hakim olduğunu öne süren Erdoğan, bunun 'barbarca' olduğunu söyledi ve yeni benzetmesi olan 'kemirgen' kelimesini de içeren şu ifadeleri kullandı: "Bu ülkenin kazanımlarına, değerlerine bu ülkenin her bir ferdine nasıl bir düşmanlık nasıl bir kin ve garez içinde olduklarını görüyorsunuz. Hükümetle olan meselesini Türkiye ekonomisini çökertmek suretiyle halletmek isteyenlerin 76 milyonun içinde bulunduğu geminin tabanına delik açmaya çalışan zavallı kemirgenlerden hiçbir farkı yoktur. Halkla hiçbir irtibatı, gönül bağı olmayan, sandık sonuçlarına saygısı olmayan insan işte bu şekilde kendi ülkesini çökertmek için çağrılar yapar.”

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2013, 21:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lûtfi Genç
Lûtfi Genç - 5 yıl Önce

muhimolan buinsan gorunumlu kemirgenleri iyi tanimak ve alemetanitmakdir

alaaddin yilmaz
alaaddin yilmaz - 5 yıl Önce

Halk.seni sectiyse bu halk seni protesto edemezmi ulkeyi peskes cekeceksin askere kele diyeceksin elinde bayrak olana bolucu diyecek bu ulkenin enbuyuk degeri atamiza ayas diyeceksin ve en onemlisi cumhurriyete karsi kin ve neftet edecek guneydoguda eylem yapan bayragimi yakan apo serefsizin posyerini salayana.birsey demiyecen vatan evlatlarina capulcu kemirgen bilmem ney bilmem ney diyecen haa danismaniniz yani kiziniz 51000 maasi nasil hak ediyor halkiz biz halk bu ulkeyi kimseye.yedirtmeyiz atamiza da laf soyletieyiz yasasin cumhurriyet

bensenobizsizonlar
bensenobizsizonlar - 5 yıl Önce

Gezi eylemcilerinin iyi niyetli olmadigini hepimiz gorduk,oyle yakarak yikarak bir yere varilmz.!!

behiye  vundersen
behiye vundersen - 5 yıl Önce

Turkiyenin eseti erdogan?????

mc
mc - 5 yıl Önce

Başbakanimiz doğru uyguluyor.
Herkez kendine göre hareket edemez.